35-ті роковини: у Житомирі вшанували учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи (фото)

Сьогодні, 26 квітня, у Житомирі до дня 35-х роковин Чорнобильської катастрофи вшановували учасників ліквідації наслідків радіаційної аварії.

В ніч 26 квітня 1986 року в м. Прип’ять на четвертому енергоблоці Чорнобильській АЕС сталося два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. В результаті аварії сталася масштабна пожежа та викид радіоактивних речовин, небезпечних для життя людини. Територія була заражена, людей почали евакуювати,  а рятувальники з усієї країни долучилися до  боротьби з наслідками аварії. В ніч на 9 травня ліквідовувати техногенно-екологічну катастрофу вирушили 289 пожежних з Житомирської області. 

«Ми охороняли Чорнобиль, добу чергували, добу відпочивали. Ніхто й не думав відмовлятися. Довелося їхати. Приїхали, високо на останньому поверсі все горіло, дали воду — лопнув під тиском рукав, замінили і почали поливати. Дали воду і радіація більше 200, по 5 хв були і мінялися. Довго тушили. Потім нам подзвонили і дали команду покинути четвертий реактор, і все, далі нас поклали в сховище, поки зміна прийшла, далі нас в лікарні обстежували, дуже багато рентген отримали. Ми були мііж третім і четвертим реакторами. Страху не було, бо там нічого не було видно, просто дали воду, кабелі в тунелях, звідти свинець розплавлений капав», — розповідає учасник ліквідації Вячеслав Щирий. 

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова облради Володимир Федоренко разом з місцевими депутатами, правоохоронцями, військовими та житомирянами зібралися, аби вшанувати пам’ять героїв. Всі вони прийшли покласти квіти до меморіальної дошки міністру Мінчорнобиля Готовчицю Г. О. та працівникам органів внутрішніх справ, пам’ятних знаків «Чорна біль», де висадили символічно 35 кущів троянд, та «Пожежним, що врятували світ». На завершення військові зробили кілька пострілів у повітря, а рятувальники на пожежних машин із сиренами проїхалися вул. Героїв Пожежних.

Крім того,цього року на вул. Михайлівській організували виставку експозицій архівних фото під назвою «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС».


Будьте першим, хто прокоментував "35-ті роковини: у Житомирі вшанували учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи (фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*