40 років тут малюють і відточують талант: Бердичівській «художці» 40 років (ВІДЕО)

Її називають «художкою», храмом мистецтва, першим альма-матер юних талантів. Це все про Бердичівську художню школу, якій виповнюється 40 років. За 4 десятиліття через неї пройшло понад 1300 дітей. Здається, небагато, але для закладу кожен із них – частинка історії.

«Є графіки, живописці, мозаїчними, фахівці з металообробки, деревообробки. Займаються творчістю по всьому світу. Розійшлися і в Росію, є у нас випускники в Іспанії, Італії, Чехії, викладають, займаються професійною діяльністю, вони і дизайнери, і архітектори», – розповідає Ірина Ніколайчук, директор Бердичівської художньої школи.

Валерій Ковальчук викладає в художній школі вже 40 років. Починала вона працювати, каже, мало не у спартанських умовах.

«40 років тому вона зовсім нічого не представляла, не було ні приміщення, ні якогось обладнання. Якось домовились, що знімемо в оренду 2 класи в музичній школі. Ми прийшли, помили поли, вікна. Не було на чому сидіти», – пригадує викладач Валерій Ковальчук.

Чоловік пригадує: купували дошки для креслень, розрізали їх на 4 частини, щоб хоч якось проводити заняття з мінімальним комфортом. В 2-х класах займались, а в сусідньому приміщенні з колегами робили ремонт.

«Розчин колотили, до 12 ночі ми працювали майже щодня, в суботу і неділю, поки це все не зробили. Ми були молоді, ще й зараз не дуже старі, нам було все легко. Зараз тут комфортно, приїздили до нас з Болгарії з академії, з Києва, казали, у нас можна академію відкривати», – додає він.

З 1981-го року в школі викладає Валентин Кривінський. Розповідає: з дітьми працювати цікаво. А з сучасними дітьми тим-паче.

«Божого дару треба небагато для дитини, щоб стати художником. В основному це праця. Але мені подобається ця робота тим, що я маю можливість, так би мовити, передати дітям те, що я знаю. Часом я у них вчусь теж, іноді такого не придумає доросла людина як дітки», – розповідає Валентин Кривінський, викладач художньої школи.

Із цим погоджуються колеги чоловіка. Ірина Гаркіна працює в художній школі 30 років. Сучасні діти, каже, зовсім з іншим мисленням і баченням.

«Сучасні діти більше полюбляють портрети чомусь і фентезі. Вже байки, казки якось так ідуть на другий план. Вони більше фантазують, тому що більше комп’ютерна ера, вони зараз цікавляться іграми, дивляться в Інтернеті, виникають фантазії в їх голові», – говорить Ірина Гаркіна, викладач художньої школи.

На заняттях учні художньої школи почуваються вільно. Дехто зосереджено виводить кожен штрих на папері, дехто питає поради у вчителя. Але кожен творить своє мистецтво.

«Мені подобалося малювати з дитинства, в мене старший брат ходив в художню школу і я вирішила, що теж хочу ходити і в майбутньому пов’язати свою професію з малюванням. Хочу бути пов’язаною з іграми чи мультфільмами», – каже Єлизавета Хмельницька, відвідує 2 клас художньої школи.

«Мама дуже довго не хотіла віддавати мене до художньої школи і коли в 7 класі я нарешті її вмовила, я була дуже щаслива, що опинилась тут.  Мені більше подобається живопис і писати портрети, натюрморти,пейзажі з натури одразу», – розповідає Ганна Косюченко, відвідує 4 клас художньої школи.

Нині у цій школі є 10 викладачів, які викладають рисунок, живопис, композицію, історію мистецтва і скульптуру. Заняття у дітей проходять 2-3 рази на тиждень. Усього тут навчається понад 310 учнів.

«У нас є багато дітей, якими ми гордимось, випускники, які цьогоріч поступили на безкоштовне навчання по університетах, академіях в Україні і поза її межами», – розповідає Ірина Ніколайчук, директор художньої школи.

Випускники не часто, але приходять у гості до улюблених викладачів. Ірина – одна з них. Дівчина навчається в Житомирському коледжі культури і мистецтв. До 40-річчя школи привезла свої роботи.

«Я зараз працюю в техніці, яка мені подобається. Це звичайним олівцем, мене навчили штрихувати, будувати, компоновки, композиції. Це все дають тут, а далі в університетах, в коледжах це просто в вас розвивають і дають трошки більше знань, ніж тут», – розповідає Ірина Коляско, випускниця художньої школи.

До 40-го Дня народження у художній школі збирають роботи випускників різних років. Така виставка, кажуть, і розкаже історію закладу якнайкраще.

Будьте першим, хто прокоментував "40 років тут малюють і відточують талант: Бердичівській «художці» 40 років (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*