Бердичів святкує День Перемоги: чим важливе свято для людей (ВІДЕО)

Серед низки заходів до 76-ої річниці Великої Перемоги у Другій світовій війні у Бердичівській громаді традиційно зібрались на мітинг-реквієм біля меморіалу «Слава Героям!». Він мало чим відрізнився від таких мітингів у попередні роки. Але у 2021-му році вперше за багато років не було багатотисячної ходи містом, коли від «вічного вогню» колона з ветеранами, військовими, міською владою, оркестрами, дітьми крокувала вулицями міста аж до військового сектору на кладовищі. Так співпало, що цьогоріч на 9-те травня припала Провідна неділя. Та й пандемія коронавірусу безслідно не зникла з України, хоча державні чиновники радіють виходу з піку захворювання.

На Соборній площі ми зустріли багато знайомих облич. Люди і у такому форматі 9-те травня не пропустили. Кажуть, День Перемоги – важлива для них подія.

«Мій дід по батькові ветеран війни, він вже покійний. Але з мого дитинства я завжди приймаю участь у мітингах, які проводились за місцем його проживання. Мій дід Гайдаманчук Павло Ксенофонтович, він помер у віці майже 90 років уже в післявоєнний час. Воював у напрямку Керч, Крим, був командиром батальйону зв’язку, закінчив службу у званні майора у воєнні роки. Свято Перемоги дійсно перемоги над фашизмом і на цьому виховувався патріотизм, бойовий дух і розуміння того, що не можна залишатися осторонь, коли твоя країна знаходиться в біді», – говорить Павло Гайдаманчук, депутат Бердичівської міської ради.

«Сину своєму розповідаю, як два мої діди воювали, клали своє здоров’я, розповідаю, як були в полоні, як виходили з нього, як захищали свою рідну Батьківщину. Ми знаємо, що Україна дуже постраждала і забувати цю дату не можна. Треба розповідати дітям, щоб вони пам’ятали», – каже Олександр Крсек, бердичівлянин.

«В моїй родині 5 чоловік пройшло 41-45 роки, батько всю війну пройшов, я продовжив його шлях якби, теж довелось все життя, в армії 25 років. Та й сьогодні наша молодь теж захищає нашу Батьківщину. Треба пам’ятати тих, хто втратив свої життя заради нашої свободи», – розповідає Вагіф Мамедов, голова афганської спілки.

«Ми пам’ятаємо про ті жертви, які були понесені через цю кровопролитну війну. Цю війну спровокувало 2 тирани, два тоталітарні режими. І ми маємо пам’ятати про наслідки цієї війни, які були саме для українців. Тому що ця війна обійшлася дуже жорстоко нас. І якщо ми не будемо про неї пам’ятати, то будемо бачити створення міфів, які створюються зокрема на східних кордонах», – говорить Юрій Мельник, прес-секретар голови Житомирської ОДА, член виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

«Я згадую бабусю, вона розказувала свої часи війни, мені було цікаво, вона згадувала свого батька, якого вона так і не бачила з 15-ти років, він загинув. Ми вшановували мого дідуся, який був без ноги, він у 19 років втратив її. Для мене це був завжди герой, бо ми знали, що дідусь на війні втратив ногу і все життя він прожив з протезом. Для нас це завжди було свято перемоги. Важливо згадувати і, думаю, важливо ще слухати тих людей, які пережили це. Бо наші діти вже не будуть цього пам’ятати, важливо переказувати, я донькам переказую слова моєї бабусі, як вони голодували, щоб не повторилося таке ніколи більше», – каже депутат Бердичівської міської ради Анастасія Вігінська.

В.о. голови міської організації ветеранів Михайло Кравчук розповів жителям Бердичівської громади: учасників бойових дій Другої світової в місті вже немає: «У нас із 17 учасників бойових дій, які проживали в Бердичеві, не залишилось жодного. Останній – Микола Іванович Калинський – пішов з життя у 19-му році. Ще в 20-му році у нас було 24 учасника війни, сьогодні їх залишилось всього 10 чоловік. Ці люди вже не можуть прийти до нас сюди, разом з нами відсвяткувати цю знаменну дату. Але в нашій пам’яті День Перемоги жив, живе і буде завжди жити».

Виступив з нагоди 9-го травня і голова Бердичівської громади Сергій Орлюк: «Починали війну політики, але плакали діти, вдови, на могилах плакали матері. Я від всіх вас дякую кожній людині, яка носить форму. Не повинно звучати слово війна».

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичів святкує День Перемоги: чим важливе свято для людей (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*