Центр «міста з кольоровими парасольками» захлинається у смітті

У Житомирі триває сміттєва трагедія. Причому мова йде навіть не про віддалені райони – а про історичний центр: Замкову гору, район вулиці Гоголівської тощо. Ці фото зняті саме там. Чому рука пересічного житомирянина у відповідальний момент тремтить? Чому сміття летить мимо урн та контейнерів? Як жити у такому місті?..

Нагадаємо, у квітні міська влада закликали житомирян вийти на генеральне прибирання міста. Наскільки ця толока виявилася ефективною? Результат видно на фото: після травневих свят неприбраного сміття у Житомирі, здається, стало ще більше.

Проблема ця для Житомира не нова. Пройшовши вулицями, скрізь можна побачити пагорби сміття. Засмічено все: парки, сквери, вулиці, двори, узбіччя, схили річок. А прямо за Будинком правосуддя ми знайшли «сміттєве серце» міста – мегазвалище, вигляд якого просто лякає.

«Як показує досвід, змусити людей не забруднювати навколишнє середовище може лише страх перед неминучим покаранням. Шкода, що  на прикладі  розвинутих країн ми не можемо привчитись до порядку. Можливо, потрібно посилити штраф за побутове сміття…» – вважає приватний підприємець Володимир.

Що робить влада? У Житомирі планується будівництво сміттєпереробного заводу глибокої утилізації відходів. Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Герміною Поппеллер, пише сайт житомирської мерії. Завод планують побудувати до 2020 року. Витратять на нього понад 300 мільйонів гривень.

У міській раді порахували, що стільки ж потрібно для закупівлі спеціального обладнання. 140 мільйонів гривень сподіваються залучити з міського бюджету, решту проситимуть в інвесторів. Прибуток від переробки отримуватиме інвестор. Сміттєпереробний завод для Житомира планують побудувати на землях сусідніх з обласним центром об’єднаних територіальних громад.

Але хіба річ лише у відсутності/наявності заводу? А побутова культура городян? А своєчасне вивезення сміття з дворів та вулиць? Міська влада мала б не рапортувати про завод, а розробити і втілити комплексну програму боротьби зі сміттям та сміттєвим вандалізмом. Якщо потрібно – ввести у школах спеціальні уроки екології та екологічної культури. Це глобальна проблема Житомира, від якої місто буквально захлинається! І ніякі фонтани, ніякі кольорові парасольки на Михайлівській не можуть цю проблему замаскувати.

Олеся ЛАВРЕНЮК

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Центр «міста з кольоровими парасольками» захлинається у смітті"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*