Декорації для фільмів жахів АБО чому не будують нову амбулаторію у Гришківцях? (ВІДЕО)

За 8 років роботи лише 2 останні на його робочому місці є вода і туалет у приміщенні. Сімейний лікар Іван Жук працює в амбулаторії селища Гришківці Бердичівського району. Чоловік показує заклад з розпачем у очах.

«Просто на необроблені стіни приклеєний пластик. Я не кажу ні за таракани, ні за миші. Ми постійно їх труїмо. З того, що є, тут, по-моєму, умов не можна створити. Воно не пристосовано для лікарської діяльності», – каже сімейний лікар Іван Жук.

Стіни будівлі повністю вкриті грибком, який прикритий пластиком. Стелю він теж не пощадив. На 5 тисяч мешканців селища в амбулаторії працює 3 сімейні лікарі. Медики констатують: працювати доводиться мало не у спартанських умовах. Газове опалення не рятує від холоду.

«Дуже холодно, дуже холодні умови, в мене руки геть червоні як на вулиці. Дуже холодно. Прийняти людину, дитину в таких умовах дуже важко. Роздітися, розумієте, взагалі неможливо. Грибок візуально прикритий, він є», – говорить сімейний лікар Наталя Володимирівна.

«Своїми коштами ми уже 2 рази міняли насос, бо тепло до цього кабінету і до кабінету стоматолога не доходить. І температура у нас не піднімається вище 12-14 градусів узимку», – додає Іван Жук.

 Приміщення амбулаторії колись було лазнею. А приблизно з 70-х років тут почали лікувати людей. На крапельниці доводиться лягати на кушетках беручи з дому теплу ковдру. Селяни кажуть: лікуватись, м’яко кажучи, непросто.

«Фундаменту немає, вона стоїть як шевченківська хата, у 50-их роках це була баня, сюди ходили митися і вода збігала туди в річку. Потім її закрили, затим зробили амбулаторію. Умов ніяких тут. Прийти, щоб пролікуватися, не можна, зимою роздітися не можна, бо холодно. Лікар стоїть і хукає в руки, щоб послухати», – розповідає місцевий житель Микола Івасюк.

Ззовні стіни амбулаторії теж розсипаються від грибка. Прикриті вони пластиковою вагонкою, яка поплавилась, зморщилась і місцями ледь тримається.

Де ж, спитаєте ви, нова сторінка життя селища після створення об’єднаної громади? Чому у сусідніх ОТГ нові амбулаторії будують, а у Гришківцях – ні?

«Футболять, бо сказали, що ми не з тої партії. Хто сказав? Гундич, ми їздили до нього на прийом, нам сказали, голова наша не тої партії. Ми його запитали, чого ви не хочете підтримати цю молоду дитину? А він сказав: це не з цієї партії і вона не слухала те, що ми їй казали, щоб вона робила», – говорить місцева жителька Станіслава Сапонюк.

«У грудні уже були навіть виділені кошти. Їх забрали і перенаправили у Райгородоцьку громаду, хоча там є дільнична лікарня колишня, її приміщення можна реконструювати. А у нас нічого, бачите, яка амбулаторія, якій більше ста років!» – говорить Марія Ейсмонт, депутат Гришковецької селищної ради.

Голова Гришковецької громади Ірена Лісова розповідає: наразі є безпартійною і не хоче пов’язувати політичні симпатії і обіцяне громаді на законодавчому рівні державою. В ОТГ відвели для нової амбулаторії не рекомендовані 20, а аж 49 соток землі. Замовники будівництва – департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА. Загальна вартість проекту 7 мільйонів 200 тисяч гривень, з яких громада співфінансує 720 тисяч. Але будувати досі не розпочали.

«Мені повідомили, що фірмою «Проспект Проект» були проведені додаткові геодезичні дослідження і виявлено, що дана земельна ділянка не зовсім підходить для будівництва амбулаторії. Я особисто не бачила, щоб потім організація, як от написано у листі, проводила додаткові інженерно-геодезичні дослідження», – говорить Ірена Лісова, голова Гришковецької ОТГ.

З офіційного пояснення, говорить Ірена Лісова, виходить, що начебто геологічні умови значно ускладнюють будівництво і розміщення амбулаторії. Тому можливі приблизно на 50 тисяч гривень більші фінансові затрати на будівництво. Жінка каже: гроші невеликі і громада б давно їх знайшла, щоб врешті почати будувати медичний заклад для людей.

У Гришківцях готові боротися за право отримувати якісні медичні послуги. Але у відчаї налаштовані агресивно проти влади. Хочуть перекривати дорогу.

«Якщо піде діло, я перший піду, не буду ховатися, перший піду перекривати. Мій інтерес ось – я, мій правнук 6-річний, який в мене живе, оце мій інтерес. Мене цікавить, щоб в Гришківцях була амбулаторія, щоб порядок навели»,  – каже місцевий житель Богдан Літвін.

«Приходили до мене і казали, давайте перекривати, давайте будемо туди їхати, приїдемо на сесію обласної ради чоловік сто. Я вважаю, що це не методи вирішення питання і все ж вірю, що здоровий глузд, любов до людей і мудрість переможе це все», – додає Ірена Лісова.

На наш інформаційний запит в облдержадміністрації не відповіли на запитання щодо впливу партійної приналежності голови громади на будівництво амбулаторії. Але зазначають: після отриманого запиту усі сторони днями зустрілись і прийняли рішення провести необхідні обстеження та доопрацювати робочий проект.

«Ми всі сподіваємось на побудову нової амбулаторії згідно наказу президента України. Сподіваюсь, що ці питання вирішаться», – говорить Наталя Володимирівна, сімейний лікар.

Люди і медики чекають на нову амбулаторію. Однак терпець уривається, а віра у верховенство права в країні гасне.

Будьте першим, хто прокоментував "Декорації для фільмів жахів АБО чому не будують нову амбулаторію у Гришківцях? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*