Держгеокадастр віддав частину території гідропарку Житомира приватним особам

Нещодавно, на своїй сторінці у Facebook депутат Житомирської райради Олександр Міщенко опублікував допис, про те, що учасники бойових дій отримали землю для  ведення власного сільського господарства та садівництва. 

Зокрема цього місяця 8 земельних ділянок були передані у приватну власність учасникам бойових дій.

 

Проте питання не в тому, хто ж ці везунчики, а чому не знайшлось інших ділянок, які б мали відповідне призначення. Адже до передачі земельні ділянки були призначені для ведення лісового господарства та перебувають у постійному користуванні Міністерства Оборони України.

На земельних площах, про які йдеться, ростуть столітні дуби, інші рослини і є фауна. 

Цікаво, що згідно даних публічної кадастрової карти України, станом на 09.12.2020 із 5-ти ділянок, стало 8, тобто відбувся поділ трьох ділянок, щоб їх площа не перевищували 0,12 га (12 соток), щоб приватизувати для ведення садівництва (по закону можна не більше 0.12 га), та змінено цільове призначення із землі запасу на землі для індивідуального садівництва та для особистого селянського господарства (ОСГ можна приватизовувати до 2 га). 

Нагадуємо, що на відведених ділянках також є асфальтована алея, де часто гуляють й відпочивають житомиряни. Крім того, згідно ст.ст. 117, 122 Земельного кодексу України, Указу Президента України від 15.10.2020 №449/2020, після пришвидшеної інвентаризації державних земель далі вони мали б перейти у комунальну власність міста та громади й тоді отримувати погодження на надання у користування, але ніяк не за одноосібної згоди управління Держгеокадастру.

Журналісти Times.ZT  так і не змогли зв’язатися з начальницею Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Вірою Жуковою – вона ігнорувала численні дзвінки. Натомість секретарка керівника відділу розпорядження сільськогосподарськими землями Володимира Рудніка повідомила, що той у відпустці й направила до прес служби управління. Там спочатку вислухали й обіцяли прокоментувати, а потім передумали й запропонували надіслати офіційний інфозапит. 

Тому нам так і не вдалось дізнатись, яким чином серед усіх учасників бойових дій Житомирщини чи Житомира зокрема, обирались претенденти на користування землею, що знаходиться на території Тетерівської сільради. Скільки таких щасливчиків володітиме своїми господарствами у житомирському гідропарку поки теж невідомо, проте депутат вже подав звернення до Житомирської місцевої прокуратури на встановлення законності таких рішень щодо державної землі.

Для прикладу земельна ділянка з кадастровим номером 1822087200:01:000:1239 взагалі знаходиться в смузі, відведеній під елементи автомобільної дороги, за 6 м від проїжджої частини шляху державного значення. На всіх цих землях наявні об’єкти інфраструктури, на окремих – пам’ятні місця (захоронення тварин, таблички з визначними місцями, ін.). 

Земельні ділянки з кадастровими  номерами 1822087200:01:000:1241, 1822087200:01:000:1242, додатково попадають в територію стадіону с. Тетерівка.

“Вищезазначені дії вказують на намагання певними зацікавленими особами максимально швидко та незаконно заволодіти землями державної власності до їх передачі у комунальну власність. Підсумовуючи всі факти й чинники, внаслідок фейкової інвентаризації державних земель, було сформовано земельні ділянки сільськогосподарського призначення на землях лісового фонду, із лісовими насадженнями, з метою їх приватизації”, – прокоментував Олександр Міщенко.

Тепер питання законності та доцільності надання у користування земель у житомирському гідропарку досліджуватиме прокуратура.

Будьте першим, хто прокоментував "Держгеокадастр віддав частину території гідропарку Житомира приватним особам"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*