Діти виростять дерева для озеленення Бердичева (ВІДЕО)

Понад 300 хвойних і майже 100 плодових саджанців – основа молодого саду Центру позашкільної освіти у Бердичеві. Вихованці гуртків разом з педагогами висадили рослини, які придбали за кошти виграного гранту. Директорка закладу Олена Боровська дізналась про конкурс молодіжних екологічних ініціатив і з колективом вирішила спробувати свої сили.

«Програма малих грантів розвитку ООН глобального екологічного фонду. Партнером цієї організації якраз є ГО «Зелена Житомирщина», – розповідає вона.

Виграні 10 тисяч гривень Центр позашкілля витратив на придбання саджанців.

«Ми змогли закупити хвойні і плодові саджанці для облаштування на території відділення еколого-натуралістичного напряму нашого центру розсадників.  Це 9 видів яблунь, сливи, згодом будуть ще черешні, ківі, персики і навіть хурма», – розповідає Олена Боровська, директор ЦПО ім. О.Разумкова.

Анна Філімончук – випускниця Центру позашкілля. Дівчина прийшла допомогти садити яблуні, сливи і абрикоси.

«Ми викопали ямки і підготували суміш глини і спеціальної суміші проти хрущів, бо вони найбільші шкідники для таких дерев. І перед тим, як кожен посадить це дерево, підійдемо до бочки і вмочимо у цю суміш корінці і потім вже посадимо дерева», – розповідає випускниця ЦПО Анна Філімончук.

«Глина іде як бактеріальний захист, іде як прилипач для анти хруща. Бо хрущ поїдає у великій кількості корінці. Щоб захистити плодові дерева, ми використовуємо таку суміш», – додає Ніна Ваховська, керівник гуртка «Юні охоронці природи».

Деревам для гарного росту підходить наша місцевість, пояснює Ніна Ваховська. Тепер завдання разумковців – підживлювати і поливати саджанці.

«Ми співпрацюємо із Подільською дослідною станцією, яка пропонує ті сорти, які найбільш адаптовані до нашої місцевості, наших кліматичних умов. Крім того, вони не стільки уражаються паршею та іншими хворобами», – каже жінка.

На 3-4-ий рік дерева почнуть плодоносити.

«Зараз проблема зміни клімату скрізь. А висадження дерев – це найефективніший і найдешевший спосіб запобігти цій зміні», – додає дівчина.

На іншій ділянці ростимуть ялинки, туї, ялівець. Перед висадженням, кажуть педагоги, рослини мають бути добре укорінені.

«Технологія – обов’язково зробити луночку, щоб там було добриво пролонгованої дії і водичкою поливати, рихлити», – говорить Олена Сторожук, керівник гурткової роботи

«Хвойні рослини треба розсаджувати на відстані 50 см, тобто у різні сторони по 50 см. Так, щоб коли рослини будуть виростати, не заважали один одному і всі умови були комфортні для них», – розповідає Катерина Подобрій, випускниця ЦПО.

Щоб у майбутньому ці маленькі хвойні стали красивими деревцями, додає Катя, їх обов’язково треба влітку підживлювати спецдобривами і поливати.

«Хвойні рослини виділяють найбільшу кількість фітонцидів і забезпечують цим гарне повітря. Розсадження дерев сприяє покращенню клімату, бо він зараз міняється дуже», – каже вона.

Педагоги  кажуть по секрету: діти під час висадження хвойних поділились мріями-планами.

«Сказали, що будуть вирощувати тепер вдома замість картоплі, бо тут же порахували, що це дуже дорого, красиво», – каже Олена Сторожук.

До екологічного проекту долучились як теперішні вихованці гуртків Центру позашкілля, так і випускники і педагоги. З часом тут хочуть надавати саджанці закладам Бердичева для озеленення території міста.

Будьте першим, хто прокоментував "Діти виростять дерева для озеленення Бердичева (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*