Доходи Житомирводоканалу за 2020 рік зросли більше як на 6 млн грн через економію на “людях” та завдяки штрафам

Дохідна частина підприємства “Житомирводоканал” за минулий 2020 рік виконана на 96,7%. Дохід від основної діяльності склав 224,7 млн грн (93,5%) від запланованого, тобто на 15,6 млн грн менше. Про це сьогодні, 29 березня, розповіла представниця підприємства під час позачергового засідання виконкому Житомирської міськради.   

“Це виникло у зв’язку з тим, що підприємством було несвоєчасно встановлено тариф на 2020 рік із запізненням в середині лютого, а також внаслідок карантинних заходів через ковід. Із запровадженням карантину по підприємству було зменшено дохід від надання послуг юридичним особам і скасування плати за полив на приватних секторах. 

8 млн грн доходів підприємство не отримало тільки внаслідок цих заходів”, – розповіла представниця “Житомирводоканалу”.

Проте попри карантинні обмеження доходи підприємства від платних послуг зросли на 6,3 млн грн (планувалося 10,8 млн грн доходу – отримали 17,1 млн грн). 

“Це викликано тим, що виконкомом міської ради було прийнято рішення відповідно до всеукраїнських правил приймання стічних вод в міську каналізацію. Підприємство заробило більше коштів через стягнення штрафних санкцій внаслідок перевищення гранично допустимих концентрацій при скидах промисловими підприємствами”, – розповіли під час засідання виконкому. 

Комунальному підприємству вдалося також зекономити на оплаті праці. Зокрема протягом 2020  року планувалося витратити 114,5 млн грн, а вийшло 89,5 млн грн, тому що одразу після запровадження карантинних заходів на два місяці працівників, які працюють з населенням та надають платні послуги, відправили у відпустку. Крім того кожен працівник взяв 2 тижні відпустки без збереження заробітної плати у зв’язку з тим, що потрібно було заощаджувати.

“Також вдалося зменшити споживання електричної енергії, порівняно з 2019 роком на 25%. Зекономили і на паливно-мастильних матеріалах, на реагентах – 10%. Крім того, через ковід відбулось значне зростання дебіторської заборгованості – на 6 млн грн (з 12 млн грн до 16 млн грн) саме протягом березня-травня 2020 року. Протягом року заборгованість по сплаті населенням зросла на 11 млн грн, тому були накладені обмеження по водопостачанню, по наданню субсидій”, – зауважили в комунальному підприємстві. 


Будьте першим, хто прокоментував "Доходи Житомирводоканалу за 2020 рік зросли більше як на 6 млн грн через економію на “людях” та завдяки штрафам"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*