Економіку України врятує Blockchain і BigData, – Дерев’янко (ВІДЕО) ПР

Неоекономіка, мислення категоріями Blockchain і BigData, 4 базових податки, встановлення миру та, зрештою, відсутність корупції неодмінні складові успішної України. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Times.Zt розповів кандидат на посаду Президента України на виборах 2019 року Юрій Дерев’янко.

Ви оголосили, що балотуєтесь в Президенти України на виборах 2019. Які причини такого рішення та якими мотивами ви керуєтеся?

Перша причина – сьогодні всі ті, хто вважають, що вони майже президенти – це або представники старих «еліт», або «люди-ширми» для певних олігархів, які розуміють, що особисто вони не можуть висуватися. Цей час треба використати так, щоб в еволюційний спосіб замістити їх і сформувати абсолютно нову політичну еліту.  

Друга причина – зараз ми маємо шанс на перезавантаження всієї країни, як і в 2005 та 2014 роках. Рівень довіри людей до діючої системи надто низький. Коли ми цілий рік виходили на вулиці з протестами та вимагали прийняття законів про Антикорупційний суд, скасування депутатської недоторканності, новий закон про вибори та імпічмент президента, влада одразу застосовувала злочинні дії проти нас. Це неможливо ігнорувати, а тому й рейтинг президента відповідний. Так звана «демократична опозиція», яка була раніше частиною цієї системи, також не підтримала ці законпроекти, вона не стала пліч-о-пліч з нами. В іншому ж випадку ми вже давно жили б іншій країні.

Ви плануєте балотуватися від партії чи як самовисуванець?

Ми ще вирішимо, як це буде виглядати. Остаточне рішення щодо кандидатури буде прийнято на загальному з’їзді партії перед початком передвиборчої кампанії, яка стартує 6 грудня. У нас вже є рішення партії, що Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі точно буде висувати кандидата на посаду Президента. Тепер ми їздимо Україною і презентуємо свою програму.

Чи є у вас потужна команда, з якою ви плануєте брати участь у виборах 2019 року? Та чи є серед них ті, хто потенційно можуть очолити міністерства?

Зараз ми дуже активно спілкуємося з людьми абсолютно різного рівня, яким подобається наш образ країни. Вони пропонують нам свою допомогу. Я не озвучу імен, допоки не розпочнеться виборча кампанія. Саме тоді ми офіційно презентуємо нашу команду.

Чи існує розкол всередині партії, як про це писав obozrevatel.ua в статті від 19 липня?

Розколу всередині партії немає. Це суто стиль видання, яке фінансується діючим президентом, а їм дуже не подобається така антисистемна політична сила, як РНС.

Яким буде ваше перше рішення на посаді президента?

Указ Президента про повернення Михайла Саакашвілі, якого незаконно позбавили громадянства, до України. Думаю, що це станеться в середині травня, оскільки інавгурація відбудеться на початку того ж місяця.

Пан Дерев’янко пропонує новий підхід до економічної політики, і наголошує, що українці будуть жити заможніше, а держава отримуватиме більше надходжень до бюджету. А ще суттєво зменшиться кількість людей, задіяних в контролі над фінансовими потоками. Очікується величезна кількість спрощень в дозвільній та податковій системах.

Ви плануєте скоротити кількість податків до чотирьох. Розкажіть, які саме податки це будуть та чи вистачить їх для наповнення бюджету України?

Перелік базових державних податків має виглядати так:

  • податок на витрати;
  • податок на виведення коштів з банківської системи;
  • акциз на тютюн, алкоголь та паливо;
  • рента на корисні копалини.

Перелік з чотирьох базових податків може бути доповнений кількома місцевими.

Купуючи пляшку води чи авто – ви однаково сплатите 4 % податку. За умови оплати готівкою база оподаткування становить 0 %. Якщо знімати кошти з банківського рахунку, переказувати кошти за кордон або купувати закордонні товари, податок становитиме 10 %. Таким чином, кожен українець отримує власного «податкового агента», яким виступає банк і який сплачує кошти в казначейство, місцевий чи державний бюджети. Потреби в фіскальному апараті чи РРО просто немає.

Якщо ж купувати речі, які підлягають обов’язковій реєстрації (авто, мотоцикл, квартира, земля), це можна буде зробити виключно через банк, сплачуючи при цьому 4 % в бюджет. У свою чергу, банк, виступаючи податковим агентом, не здійснить купівлю, якщо на поточному рахунку буде менше грошей, ніж сума покупки плюс податок в 4 %.

Очікується, що фіскальний тиск на ВВП за такої системи зменшиться з 35 % до 26 %, що дозволить не тільки збільшити показник ВВП, а й вивести колосальну кількість коштів «з тіні». За прогнозами, з існуючих 35 % тіньової економіки станом на п’ятий рік роботи нашої моделі залишиться тільки 10-15 %.

Пан Дерев’янко не вірить у реформи, час який вже давно пройшов, а тому називає свою програму тотальною перебудовою країни.

Другою фазою перебудови має стати захист права власності громадян. За словами пана Юрія, буде тільки два шляхи зміни цього права: або власноруч продати/передати комусь свою власність, або виконуючи постанову суду. Тобто ніякі адміністративні рішення слідчих чи прокурорів вже не матимуть юридичної сили.

Яким чином можна захистити право власності в Україні?

Я спілкувався з жителями різних міст України про право власності, і переважна більшість вважає себе повністю незахищеними в цьому питанні.

У нас є вирішення цієї проблеми: ми пропонуємо запустити механізми, які унеможливлюють спекулювання  власністю взагалі. Це децентралізована база даних Blockchain, яка дозволяє зберігати всі ваші персональні дані у підсумковому вигляді на різних комп’ютерах одночасно. З технічної точки зору таку систему неможливо зламати чи підробити.

Що планує робити із зовнішнім боргом України перед МВФ?

Я вважаю, що 76 мільярдів боргу МВФ за даної моделі економіки можливо віддати всього за 5 років.

Чи плануєте Ви відмінити мораторій та відкрити ринок землі в Україні?

Зараз голосувати за таке рішення недоцільно, адже треба провести ряд підготовчих заходів. По-перше, треба реально захистити людину, яка має земельний пай, щоб її рішення було добровільним. По-друге – запровадити ринок оренди землі в Україні. По-третє, всю інформацію про землю необхідно занести в базу даних Blockchain. І найголовніше – усвідомлювати, яку ціль ми переслідуємо, відкриваючи ринок. Я хочу, щоб Україна після відкриття ринку землі мала пріоритет для індивідуального сільського та фермерського домогосподарства. Тобто найближчі 2-3 роки держава має фінансово стимулювати людей, які хочуть придбати ділянки, а також ввести обмеження стосовно кількості землі, яку можна купити в «одні руки», не забуваючи також про обмеження для іноземних громадян.

Пан Дерев’янко не вбачає проблеми у масовому наповнені українського ринку автомобілями з Європи. Вважає: тут головне, щоб українці сплачували єдиний податок у розмірі 10 % (за системою чотирьох базових податків – ред.). І тоді за наступних 5 років Україна вступить не тільки в Євросоюз, але й прийме членство в НАТО, а також проведе повну ліквідацію монополій в енергетиці, рекламі та телебаченні.

Стосовно інновацій в галузі освіти Юрій Дерев’янко пропонує запровадити унікальну систему навчання з онлайн-уроками від найкращих викладачів України. Тоді кожен учень зможе навчатися у будь-якого викладача, просто обравши його онлайн незалежно від того, у яку школу ходить.

Чи розглядаєте Ви силовий метод звільнення окупованих територій?

Ні, та маємо витрачати не менше 5 % ВВП на оборону та безпеку країни, і будувати армію за стандартами НАТО. А також впровадити витрати на рівні стандартів НАТО стосовно військово-промислового комплексу. Момент нашої перемоги над окупантом настане коли новообраний президент сформує та запропонує країнам-підписантам Будапештського меморандуму і тим країнам, які на сьогодні підтримують санкції проти Росії, фінансовий план відбудови зруйнованих українських територій під цивільною та військовою адміністраціями, сформованими з цих країн.

Де-факто кожна країна, яка запровадила санкції, нині несе збитки. Але в той же час всі ці країни побудовані на засадах демократії та територіальної цілісності, а тому не зможуть просто так анулювати всі ці обмеження. Це означає, що вони роками будуть недоотримувати прибутки. Тому їм краще понести разові витрати по відновленню наших територій зараз, аніж мати незрозумілу перспективу збитків на довгі роки.

Аліна СРІБНА

Будьте першим, хто прокоментував "Економіку України врятує Blockchain і BigData, – Дерев’янко (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*