У вересні експерти очікують зростання захворюваності на кір: як уникнути недуги

Станом на серпень 2018 року у Житомирській області фіксують середній рівень захворюваності на кір. Натомість епідеміологи прогнозують збільшення кількості хворих на початок нового навчального року.

Загалом з початку року на Житомирщині зафіксували 347 випадків захворювання, з них ─ 161 дитина. Статистика за серпень (по області, ─ авт.) налічує 10 людей, які захворіли. Окрім того, експерти прогнозують збільшення кількості хворих з початком осені.

«Якщо перед цим в нас реєструвались біля 20 хворих щотижня, то останні два тижні фіксуємо по 1011 випадків кору. Я можу сказати, що ми очікуємо зростання захворюваності. Особливо коли почнеться новий навчальний рік і діти повернуться з канікул до школи. Інфекція характеризується тим, що спочатку нагадує іншу вірусну інфекцію з крапельним механізмом передачі, тобто  ГРВІ. Кір взагалі більше реєструється в прохолодний період року», ─ розповідає завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Лутай.

Основною  причиною осіннього розповсюдження хвороби серед населення епідеміолог вбачає у відсутності колективного імунітету.

Як уникнути захворювання

Єдиним ефективним способом уникнути кору лікарі називають вакцинацію. Щеплення проводять два рази.  Перше проводиться в 12 місяців, друге ─ в 6 років. Навіть якщо вакцина не була введена в організм в цьому віці, це можна зробити і значно пізніше.  

За словами фахівців, інші способи вберегти себе від хвороби не діють.

Кір в Україні - вакцинація

«Усі інші обмежувальні заходи, такі як медичне спостереження чи невідвідування місць масового скупчення недієві. Оскільки для того щоб здійснилось зараження кором, можна проїхати, наприклад, в громадському транспорті, а якщо імунітет слабкий, то можна заразитись і крапельним шляхом передачі, через повітря», ─ пояснила епідеміолог Тетяна Лутай.   

Окрім того вона зазначила, що не всі дорослі віком від 20 до 40 років мають по два щеплення від кору. Людям, які підпадають під дану вікову категорію, слід це перевірити, оскільки одного щеплення недостатньо.

Та не зважаючи на те, що захворювання значно поширилось у 2018, щеплювати своїх дітей хочуть не всі. Основною причиною вважаються ускладнення, які, на думку цих людей, може викликати вакцина. Журналісти TIMES.ZT опитали в одній із соціальних мереж житомирських матусь, які вже зробили щеплення своїм дітям. За словами опитаних, у вакцинованих дітей ніяких негативних реакцій не було.  

Як вберегти від кору немовлят

Захист від хвороби дитині до року передається від матері, саме тому лікарі рекомендують прослідкувати, щоб у неї були всі необхідні щеплення. Окрім того, потрібно дбати про колективний імунітет, який оточує маленьку дитину. Проводити вакцинацію, особливо під час спалаху кору, можна вже з 9 місяців.

Аліна ДОМБРОВСЬКА


Нагадуємо, взимку TIMES.ZT писав: Спалах кору! Чи загрожує Житомирщині епідемія?

Будьте першим, хто прокоментував "У вересні експерти очікують зростання захворюваності на кір: як уникнути недуги"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*