Епопея з Бердичівською районною лікарнею скінчилась? Є нюанси (ВІДЕО)

Сесійна зала Бердичівської районної ради наповнена людьми. Тут збираються вирішувати подальшу долю Бердичівської районної лікарні. Емоційний шквал відчувався ще до початку 3-ої позачергової сесії, у холі переймаються майбутнім медзакладу.

Головуючий Олександр Балянов на початку засідання зачитав рішення Бердичівської міської ради про намір прийняти у власність  комунальні об’єкти району, що знаходяться на території міської громади. В тому числі мова і про районну лікарню. Друге звернення – від колективу районки, який стурбований такою перспективою. Він нагадав: власником лікарні нині є райрада. Але за законодавством вона не має повноважень фінансувати заклад. А тому вимушена передати його громадам.

Директор департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик зазначив: з 1-го квітня медзаклад має бути готовим перезаключити 4 пакети послуг із Національною службою здоров’я.

«За рахунок навіть об’єднаних територіальних громад повністю витягнути лікарню і профінансувати можливості не буде. Тому треба задуматись і передати в спроможну одну, дві, три громади, як вирішите. Вони в першу чергу зараз профінансують енергоносії, а в майбутньому будуть підтримувати матеріально-технічну базу, яка в лікарні на достатньому рівні», – говорить Микола Суслик.

Головний лікар районки зазначає: на енергоносії їм треба 2,5 мільйони гривень. А чи готові громади окрім цього фінансувати і розвивати лікарню? Жителі Гришковецької громади, каже її голова, хочуть зберегти заклад.

«Розвитку подальшого лікарні не бачимо, тому що треба вкладати окрім енергоносіїв. Енергоносії для Гришковецької громади – це сума 900 тисяч гривень, ми ці кошти передбачили в бюджеті. Ми ці кошти направимо на енергоносії, але це той максимум, який ми можемо направити на районну лікарню», – говорить Ірена Лісова, голова Гришковецької громади.

У Семенівській громаді, зі слів її очільниці, є 7 малокомплектних шкіл, які захотіли зберегти мешканці. Тому їх утримують за рахунок прибуткової частини бюджету. Тож розвивати лікарню теж не мають за що.

«При всій повазі: ми б і бажали допомагати, на розвиток давати. Але цих коштів і фінансового ресурсу на даний момент немає. У минулому році Семенівська громада направила на районну лікарню 450 тисяч. Це не тільки енергоносії, а й матеріальна база», – каже Наталя Семенюк, голова Семенівської громади.

Голова Райгородоцької громади Максим Самчик пропонує вихід із ситуації з лікарнею – створення спільного комунального підприємства. Так 4 громади зареєструють власність і будуть співзасновниками та співвласниками районки.

«Ми як громада, на якій юридично знаходиться районна лікарня, готові виділити найбільшу суму серед всіх громад. Уже виділили 250 тисяч і думаю, що виділимо ще не менше мільйона гривень для районної лікарні», – каже Максим Самчик, голова Райгородоцької громади.

Голова Швайківської громади переконаний: все комунальне майно Бердичівського району має у ньому і залишитись. Це власність 4-х ОТГ.

«На якій підставі місто може говорити дайте ваше? Невже у селах люди не живуть? Невже місто думає лише для міських людей? Невже в селах не люди живуть? Давайте поживемо рік і побачимо, ми зможемо утримувати лікарню і все решта чи ні? А після цього зробимо висновки», – каже голова Швайківської громади Гарбріел Мкртчян.

Ця громада готова виділити на лікарню близько 400 тисяч гривень.

«Місто казало, що ми не враховуємо ситуацію зі Скраглівкою. Ми говоримо, що було запропоновано врахувати населення Скраглівки і дати частину місту. Ми за це. Але місто прислало листа, в якому відмовилось від тої частки. До певного року основна маса закладів району сплачувала податки в місто. При цьому воно отримуючи ПДФО навіть біля лікарні не заасфальтувало», – каже заступник голови Швайківської громади Едуард  Томашевський.

Міський голова Бердичева на посаді із грудня. Питання стану дороги до лікарні було актуальним і при попередній владі міста. Але невирішеним перейшло йому у спадок.

«Мені, як міському голові, цікаво взяти лікарню, щоб вона розвивалася не тільки в такому стані як зараз, а то, як буде в майбутньому. 2-3-5 років і все одно буде об’єднана велика громада, до цього йде. І має бути велика потужна лікарня. Зараз міській лікарні розвиватися тяжко. Нема місця. В районній лікарні є шикарна база, де ми можемо далі розвиватись, щоб представляти інтереси всіх громад», – каже Сергій Орлюк, голова Бердичівської  громади.

Рреаніматолог районної лікарні Володимир Кучер зазначає: колектив лякає непевність майбутнього.

Головний лікар Житомирської районки Тарас Собко теж приїхав на сесію. Емоційно радить вже відсутньому Сергію Орлюку наводити лад у місті і не чіпати комунальне майно району.

Депутатка Дар’я Луцька закликає районну лікарню ні з ким не об’єднувати. Навпаки, підшукати туди кадрів для роботи і можливості заробити кошти.

Підтримувати медзаклад готовий фермер Сергій Вахнюк. Чоловік каже: щороку виділяє на лікарню по сто тисяч гривень.

Депутат Володимир Білик пропонує на емоціях не приймати зараз рішення по майбутньому районки, чим викликав неабияке обурення. Його колега узагалі заявив: голова районної ради Балянов лобіює у питанні лікарні інтереси Максима Самчика.

27 голосів вистачило, щоб депутати прийняли рішення. Отже лікарня є майном спільної власності 4-х громад. Юридично вона зареєстрована в Озадівці, це Райгородоцька громада. Зі слів очільниці Бердичівської райдержадміністрації, лікарню забезпечуватимуть зокрема і за рахунок продажу деякого майна колишнього Бердичівського району.

«Об’єкти спільної територіальної власності, які є в громад, можна поставити прозоро на електронний майданчик, де можемо реалізувати дані об’єкти і забезпечити всією необхідною медичною технікою нашу районну лікарню», – каже Людмила Димидюк, голова Бердичівської РДА.

Та чи справляться громади в утриманні районної лікарні?

«Ми є на те і управлінці і керівники, маємо не допустити найгіршого стану в районній лікарні нашого району. Наше завдання покращити якість надання медичних послуг для жителів громад», – додає вона.

Людмила Димидюк підсумувала: якщо громади не зареєструють майно в державному реєстрі речових прав у свою власність, тоді з 1-го липня лікарня перейде за територіальним принципом до міської об’єднаної громади.

Будьте першим, хто прокоментував "Епопея з Бердичівською районною лікарнею скінчилась? Є нюанси (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*