Група денного догляду за важкохворими дітьми тепер фінансується бюджетом Бердичева (ВІДЕО)

Син бердичівлянки Юлії Поповіченко Владислав ходить на логопедичний масаж у реабілітаційний центр «Насіння надії» 2-ий місяць. Двічі на тиждень  хлопчик займається з логопедом. Мама щаслива, адже прогрес є. Радіє, що такі заняття віднедавна стали доступними більшій кількості діток.

«Масажі нам пішли на користь. У нас з’явилися звуки, вимови, не завжди на заняттях, але ми бачимо вдома. Він стає жвавий. Це дуже супер, файно, що в нашому місті так розвивається, таких дітей багато, їм потрібна допомога», – додає  Юлія Поповіченко, мама особливої дитини.

З 19-го квітня у «Насінні надії» фахівці, які доглядають і розвивають важкохворих дітей, офіційно працевлаштовані і отримують заробітну плату з міського бюджету. До цього люди працювали на волонтерських засадах, заклад  підтримували благодійники. Групу денного догляду тут постійно відвідує до 10-ти дітей. Тепер «Насіння надії» – складова комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю».

 Директорка об’єднаного закладу розповідає: за законом про соціальну реабілітацію і надання соцпослуг, кожна громада мала впровадити послугу денного догляду. Тому у Бердичеві об’єднали існуючий з 2010-го року Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та громадські організації, що працювали у цьому профілі.

«Послуга денного догляду буде надаватися на Європейській, 106 і на Руській, 18. Наш Центр ще на Лупова, 14 буде працювати так, як і було. Це амбулаторне відвідування дитинки згідно його графіку», – розповідає Тетяна Осадчук, директор КУ Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

В структурі об’єднаного центру створено 27 робочих місць. 13-го квітня міська рада ввела у штат «Насіння надії» для обслуговування денного догляду посади вихователя, його помічника, організатора культурної і дозвіллєвої діяльності, реабілітолога.

«Масаж, ЛФК, сенсорний розвиток для діток. У нас дітки важкі, під кожного підбирається індивідуальна програма. Дитина може по-різному себе повести, бути не в настрої. Година, хвилин 40, 30, в залежності від дитини», – каже Олена Куркіна, реабілітолог.

Заняття для дітей у радість, малеча довіряє і йде на контакт. 2-річний Сашко тут з мамою втретє.

«Він не сидів, не повзав, взагалі нічого не було. Зараз він вже сидить, тримається, по ліжечку ходить, сам сидить на ніжках, спасибі Олені. Спасибі, що є таке Насіння надії, що безкоштовно все», – розповідає Ольга Мельник, мама особливої дитини.

Зарплата працівників такого собі спеціалізованого дитячого садочка мінімальна з надбавкою 25% за роботу з дітками з інвалідністю, що регламентовано  постановою кабміну.

«Створення послуги денного догляду, розширення компетенції Центру реабілітації – це показник того, що громада розвивається», – додає Тетяна Осадчук.

Група денного догляду дає змогу з 9-ої до 17-ої години залишити дітей під професійним наглядом. Їх годують стравами, які приносять батьки, адже такі діти не все можуть їсти. Мами і тата тим часом можуть влаштуватись на роботу, поробити домашні справи.

«В мене така дитина, що я в хаті не можу прибрати. Про пилосос взагалі не іде мова, щоб його включити. Він навіть коли я замітаю – в нього істерика, він не хоче це бачити. Коли ми сюди їдемо, тут, в дитини різноманіття перед очима, дитина не сидить в клітці, яка б ця клітка не була», – розповідає мама особливої дитини Наталія Войтенко.

Тривалий час керівником «Насіння надії» була Анастасія Вігінська. Ця мама особливої дитини як ніхто знає проблеми батьків дітей з інвалідністю. Нині жінка міський депутат.

«Дитині тут краще, бо вона спілкується, в неї є улюблені вихователі, заняття якісь», – говорить Анастасія Вігінська, мама особливої дитини.

Анастасія і сама вчила особливих дітей малювати. Зараз у планах «Насіння надії», каже, зробити повноцінну творчу майстерню і закінчити розпочатий ремонт.

«Я розумію, що за порогом «Насіння надії» – реабілітаційного Центру – закінчується їхній комфорт. Тому моя мета, щоб все місто могло сприймати наших діток», – додає жінка.

На обліку в об’єднаному центрі комплексної реабілітації перебуває понад 150 дітей з інвалідністю. Їхня реабілітація спрямовані на відновлення втрачених функцій та збереження здоров’я.

Будьте першим, хто прокоментував "Група денного догляду за важкохворими дітьми тепер фінансується бюджетом Бердичева (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*