Гирьовий спорт для жінок і чоловіків: військові змагались за «гирьову» першість

У Бердичеві на базі 26-ої артилерійської бригади визначили кращих військовослужбовців оперативного командування «Північ» у гирьовому спорті. 13 команд з різних куточків України об’єднали майже 90 представників військових частин. Навіть з нині задіяних в Операції Об’єднаних Сил.

«Зі сходу України вони прибули для участі, готувались вони там безпосередньо. Змагання відбіркові проходили також там на сході України, в деяких частинах, які зараз приймають участь в ООС. А також військові частини, які зараз знаходяться в пунктах постійної дислокації», – говорить Руслан Карпінський, начальник фізичної підготовки Управління підготовки оперативного командування «Північ».

Цьогоріч вперше на рівні з чоловіками Збройних Сил запровадили змагання і серед жінок. Їх поділили за двома ваговими категоріями: до і понад  63 кг. Піднімати мають 16-кілограмову гирю.

Старший солдат Марина Рода з Бердичева підіймає її з невимушеною легкістю. У бригаді жінка служить майже 15 років. Після народження синочка, каже, відчула силу в руках.

«Я вам скажу, з чого починала: це народження дитини. Це коляска – майже 24 кг, без ліфта на 4 поверх випри, чоловік знаходився у відрядженні в АТО. Тому потрібно було носити», – говорить Марина Рода, старший солдат 26-ої бригади.

З двома гирями по 24 кг в 7-ми вагових категоріях виступають чоловіки. Долоні змащують крейдою, аби гирі не вислизнули на підлогу, і – вперед. Одним це дається просто, іншим – складніше.

Станіслав у рідному Вовчанську на Харківщині гирьовим спортом не займався ніколи. Як і під час військової служби. Але певна підготовка дає змогу невимушено підняти 13 разів важкі гирі.

«Попросили мене прийти, я прийшов, а так я спортом не займаюсь. 20 років, раніше на турніках займався, бігав», – говорить Станіслав Бородавка, військовий з Харківщини.

Головний сержант взводу 26-ої бригади Ігор Трокоз полюбляє важку атлетику і тренування у спортзалі. А гирьовий спорт, каже, додає впевненості і сили. Сьогодні він 35 разів підняв 24-кілограмові гирі над головою.

«Гирьовий спорт дає для військового витривалість, впевненість у собі, силу і реакцію. Один раз спробував, сподобалось і почав займатись. Взагалі-то сам, а ще дружина порадила», – говорить Ігор Трокоз, головний сержант взводу 26-ої бригади.

Військові кажуть: регулярні тренування з гирями неабияк корисні, адже снаряди теж нелегкі і підіймаючи їх важливо собі не нашкодити.

«Гирьовий спорт розвиває такі у воїна якості як силова витривалість, сила, що безпосередньо пов’язано з військовими артилерійських і танкових підрозділів», – каже Руслан Карпінський.

На змаганнях кращими спортсменами стали бердичівські артилеристи 26-ої бригади, військові 30-ої окремої механізованої бригади і 54-го окремого розвідбату з Новограда-Волинського. На чемпіонат сухопутних військ ЗСУ, який проходитиме 12-13-го березня, кращі з них змагатимуться за першість у гирьовому спорті.

Будьте першим, хто прокоментував "Гирьовий спорт для жінок і чоловіків: військові змагались за «гирьову» першість"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*