Інвестори з “підмоченою” репутацією обіцяють житомирянам дешеве тепло та електроенергію в обмін на 5 гектарів міської землі

Завдяки такій станції у Житомирі може з’явитися виробництво двох видів енергії з біопалива – теплової та електроенергії за рахунок спалюванн дерев’яних щіпок. Це дозволить Житомиртеплокомуненерго зменшити тариф для населення за теплопостачання в опалювальний сезон за рахунок постачання за зниженим тарифом від ТЕЦ, зменшити кількість викидів в атмосферу та збільшити кількість робочих місць.

Станцію альтернативної енергії планують побудувати у промзоні міста за адресою перший провулок Корольова, поруч з Житомирським заводом станків Верстатуніверсалмаш. 

З пропозицією щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  для альтернативної відновлювальної енергетики до Житомирської міської ради звернулося ТОВ “Каліар енерджі груп”. 

“Буде підписано тристоронній меморандум між містом, Житомиртеплокомуненерго та компанією, а також укладено договір, де чітко буде передбачено, що отримає місто в результат реалізації даного проєкту”, – зазначила заступниця міського голови Світлана Ольшанська. 

“Наша компанія останні п’ять років активно займається відновлювальною енергетикою. За ці роки побудована найбільша Корюківська ТЕС на чотири мегавати. Ми генеруємо чисту енергію, використовуючи відходи деревини. Використовуємо найкраще обладнання німецьких виробників та австрійське. Таких проектів у нас 16 по всіх регіонах, ми є лідерами в цій сфері. Окремо ми управляємо двома найбільшими в Україні полігонами – це в Одесі та в Тернополі. У Чернігові в нас побудована інноваційна технологія – ми виробляємо електроенергію і тепло, спалюючи тріску, так звані газифікатори. Ми видобуваємо з деревини синтезгаз і спалюємо. Електрику ми віддаємо в мережу по зеленому тарифу, а теплову енергію ми даємо місту на 20% дешевше, ніж вони його генерують з використанням природного газу. 

Потужність цих конденсаційних установок пів мегавата електрична і мегават – теплова”- розповів заступник виконавчого директора компанії “Кліар енерджі груп” Роман Павлусинець. 

Перспективи будівництва Біо ТЕЦ для Житомира

Для будівництва Біо ТЕЦ в Житомирі потрібно приблизно 5 га землі. Станція вироблятиме 12 мегават електричної потужності та 40 мегават теплової.  20 мегават теплової енергії  компанія планує віддавати місту за зниженим тарифом. 

Приблизна річна потреба майбутньої Біо ТЕЦ в Житомирі в деревині до 150 тонн. 

“Зараз тариф на виробництво теплової енергії з використанням природного газу становить 1348 грн за одну гігакалорію без ПДВ. Ми використовуватимемо  альтернативне паливо – тріску місцевого виробництва і можемо на 10% знизити цей тариф й продавати теплокомуненерго на 10% дешевше, тобто теплокомуненерго може здешевити тариф для населення. У нас заплановано в проєкті півтора кілометра теплотраси від нашого участку до точки врізки, де і проходить тепломережа теплокомуненерго”, – зазначив Роман Павлусинець.

Він також зауважив, що на запланованій для будівництва ділянці є деякі фундаменти, кадастрового номеру немає, а промзона трохи обмежена залізничною гілкою. До житлового сектору, тобто першого житлового будинку від території близько 50 м.  

“Але ми розташуємо свою Біо ТЕЦ на відстані 100 м, щоб не було обмежень (ред. для місцевого населення). Чому ця ділянка для нас цікава – поруч є ТП (ред. теплові пункти) від теплоенерго і ми можемо приєднатись й пускати свою перероблену енергію в загальну мережу. І поруч на відстані півтора кілометри  ми можемо приєднатись до теплової мережі і відпускати місцевому теплокомуненерго таку енергію, яка буде вироблятися з відновлювальних джерел. Це буде перший крок потенційно великого інвестора, який буде генерувати чисту електроенергію та тепло. На території ділянки є зруйновані будівлі. Власність ми зараз вивчаємо і, що дуже важливо, є під’їзні шляхи до ділянки”, – додав представник компанії.

За словами заступниці міського голови Світлани Ольшанської, в реєстрах немає власника земельної ділянки:

“Є на сьогоднішній день перемовини, співпраця і розуміння ліквідатора “Верстатуніверсалмаш”, по якому він готовий підписати повністю все, що вони не претендують, тому що те майно, яке навіть є, його неможливо сформувати в ні в ліквідаційному ні в подальшому використанні”.

Проте депутат міськради Юрій Самборський розповів про свої побоювання щодо реакції на будівництво місцевих жителів приватного сектору.

Натомість представник інвестора запевнив, що санітарна зона об’єкта планується на відстані 100 м від першої житлової забудови. Крім того, завдяки професійній очистці газів підприємство не створює викидів, запаху чи диму. Біо ТЕЦ планують будувати виключно за інвесторські кошти ТОВ “Каліар енерджі груп”. Інвестиція складає близько 30 млн євро.

“Ця Біо ТЕЦ зможе забезпечити десь 80% потреби у тепловій енергії мікрорайону Східний, там у вас зараз  працює чотири газових котельні, потужністю десь 30 мегават. Ми зможемо побудувати мережу близько 25 мегават. В опалювальний період ми віддаємо вам 25 мегават своїх теплових (ред. частину від всього виробництва), – пояснив заступник виконавчого директора компанії “Кліар енерджі груп”. – Наші власники – це абсолютно українські бізнесмени, які працюють і є акціонерами нашої компанії. Вона буде зареєстрована в Житомирі, буде інвестувати та сплачувати податки в місто. По нашим розрахункам, завдяки зниженому тарифу споживачі економитимуть 6 млн щороку, місцевий бюджет отримає податків до 5 млн та інвестицій у розмірі до 30 млн євро.  Ми створимо приблизно 50 нових робочих місць, на 6 млн кубів скоротимо використання газу, на 100 000 тонн зменшимо викиди”,- зауважив представник інвестора.

Натомість депутати Житомирської міськради вирішити детальніше вивчити питання щодо будівництва на запланованій території та надали рекомендації:

  • перевірити права власності на нерухомість, яка знаходиться на земельній ділянці;
  • отримати аналітичну довідку з лісового господарства Житомирщини про виробництво і відходи;
  • організувати виїзну комісію на місце майбутнього будівництва.

Тільки після всестороннього вивчення питання на сесії міськради вирішуватимуть долю будівництва нової Біо ТЕЦ.

“Кліар енерджі” та її скандальні власники 

Згідно даних YouControl, ТОВ “Каліар енерджі груп” – це компанія з Київською реєстрацією. ЇЇ керівником є громадянин України Гріненко Андрій Юрійович. Зауважимо, що  2017 році був відповідачем у  Корюківському районному суді Чернігівської області у справі “Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків”, а в 2015 році керівник ТОВ був фігурантом журналістського розслідування від “Наші гроші” як керівник фірми, яка пов’язана з оточенням Кличка й забезпечена мільйонними доходами на довгі роки через отримання контролю над котельнями столиці. 

За часів Януковича, Андрій Гріненко очолював Бориспільську райдержадміністрацію, а у 2014 році намагався потрапити до парламенту по списку «Сильної України» Тігіпка у якості голови ТОВ «Інститут досліджень регіонального розвитку України». 

Хто такий Михайло Кучірка 

ТОВ  “Каліар енерджі груп” було засноване приватним акціонерним товариством “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Аргон-капітал”. Його керівник та один з кінцевих бенефіціарних власників Кучірка Михайло Дмитрович

У 2013 році він був удостоєний звання Улюбленець медичної влади” як скандальний учасник тендерних торгів у конкуренції зі своїми ж компаніями на постачання ліків МОЗУ. 

У 2014 році Михайло Кучірка двічі був фігурантом розслідування. В одному з них йдеться про те, що ТОВ «Компанія «Укроптпостач» з угрупування Петра Багрія та Михайла Кучірки отримала тендер на 44,47 млн грн. за онкопрепарати майже десятка найменувань.

Петро Багрій – зв’язки з МОЗ та корупція

Третім бенефіціарним власником компанії-засновниці ТОВ “Каліар енерджі груп” є Багрій Петро Іванович. У журналістських розслідуваннях він згадувався аж п’ять разів, зокрема як легенда серед антикорупційних активістів і громадських організацій, що займаються темою закупівлі ліків й “наживаються” на цьому (2013 рік). 

Лише на державних тендерах 2013-14 років, за даними Центру протидії корупції, Багрій та його компанії заробили майже 700 мільйонів з бюджету.

Багрій Петро Іванович фігурував у кількох кримінальних провадження ОГПУ та ДБР (ред. провадження вже закриті) щодо продажу ліків державі за завищеними цінами.

Будьте першим, хто прокоментував "Інвестори з “підмоченою” репутацією обіцяють житомирянам дешеве тепло та електроенергію в обмін на 5 гектарів міської землі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*