Як ветерани Карибської кризи імітують ветеранів Другої світової (ФОТО, ВІДЕО)

…До пенсіонера у військово-морській формі з погонами капітана-лейтенанта – прямо на моїх очах підбігають дві дівчини. Кажуть йому теплі слова, вітають зі святом і дарують квіти. Дівчата, як правило, погано розбираються у формі, нагородах та інших деталях. І, звичайно ж, вони подарували дідові квіти як ветерану Другої світової. Пенсіонер розчулюється: «Які гарні дівчата! Коли я був молодий – таких гарних не було!»

У перші місяці війни мій батько часто ходив стріляти по німецьких літаках. На цю важливу місію брав тільки одного довіреного приятеля. Стріляли вони по «юнкерсах» з дерев’яних патиків. Бо і батькові, і його бойовому товаришу влітку 1941-го було по 4 роки… Цей морський офіцер, який служив на Тихоокеанському флоті – майже ровесник мого батька. Я віддаю шану діду, який ходить з ціпком – але у 80 років знайшов сили прийти до Монументу Слави. Дай, Боже, йому здоров’я і довгих років! Але: під час Другої світової він, як і мій батько, ходив під стіл пішки. І якщо стріляв у німців – то тільки з патика. За віком цей дідусь може бути хіба що ветераном Карибської кризи 1962 р.

На початку 80-х років ХХ ст. житомирські ветерани Другої світової збиралися на площі Перемоги – і йшли урочистою ходою до монументу. Наймолодшим з них було тоді 55-60, і в цьому віці для більшості піша прогулянка не являла серйозної проблеми. Сьогодні йдуть так само жваво. Але хто ці люди? Яке відношення до війни мають пенсіонери у формі Збройних сил СРСР шістдесятирічного чи навіть сімдесятирічного віку?..

На цих двох пенсіонерів фотокореспонденти налітали, немов яструби. Ну, це ж, мабуть, вже точно ветерани війни! Нехай Господь їх теж береже. Але що ми бачимо замість бойових нагород? Медалі «Победитель соцсоревнования»…   

…Час, на жаль, невблаганний. Наймолодші учасники війни сьогодні – це ті, яким 1944 або на початку 1945 року виповнилося 18. Тобто, 1926 або 1927 років народження. Іншими словами, у травні 2019 р. ветеранів, молодших за 91 рік – бути не може. Хіба що «син полка» чи підліток-партизан, як виняток.

Днями times.zt.ua писав про скандальне святкування 9 травня у Житомирі – коли з’ясувалося, що міська влада фактично віддала державне свято на відкуп московській церкві та проросійським організаціям, які давно (і успішно) спекулюють на темі ветеранів. Одним з «героїв» скандалу став Павло Карпенко – бадьорий дідусь у цивільному пальто (без нагород, до речі), якого ведучий представив як «учасника війни».  

Вгадайте, скільки йому років?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Як ветерани Карибської кризи імітують ветеранів Другої світової (ФОТО, ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*