Судові справи над народними обранцями: хто з депутатів Житомирщини «засвітився»

Підроблення документів, участь у злочинному угрупованні та керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння. В усіх цих злочинах та правопорушеннях фігурують народні обранці Житомирської області. Відповідну інформацію з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував та опублікував Рух ЧЕСНО.

За інформацією Руху Чесно, одним з народних обранців, які фігурують у можливому порушенні закону став депутат Бердичівської міської ради від ВО “Батьківщина” Володимир Осипенко. У 2010 році його обвинувачували у службовому підробленні.

Чиновник на той час був головою правління ВАТ “Верес”, яке надавало послуги з будівництва газопроводів, газифікації будинків, промислових об’єктів, монтажу систем опалення та водопостачання. У березні 2006-го Осипенко вирішив вчинити службове підроблення документів з метою отримання змоги провадити будівельну діяльність за відсутності ліцензії.

В одному з копіювальних пунктів Бердичева він виготовив ксерокопію ліцензії, а вже вдома ввечері того самого дня, скориставшись коректором і звичайним олівцем, змінив у ксерокопії строк дії ліцензії, подовживши його ще на 3 роки. Потім знову зробив копію документа. У такий спосіб Осипенко безперешкодно до липня 2008 року здійснював газифікацію низки державних об’єктів на території Житомирщини. Проте, оскільки від моменту скоєння злочину до дня набрання судовим вироком законної чинності минуло три роки, бердичівського депутата звільнили від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строку давності.

У список Руху Чесно потрапив і депутат Новоград-Волинської міської ради від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Олександр Махновецький. Судові процеси щодо його причетності до організованої злочинності тривають уже близько 10 років.

Щодо депутата відкрили кримінальне провадження за підозрою у співучасті в крадіжках. Відповідно до матеріалів справи, він нібито був учасником організованої злочинної групи, яка діяла з вересня 2005-го до середини листопада 2006 року. Награбувала вона чимало: гроші, ювелірні прикраси, техніку, одяг тощо.
Депутат фігурує у кримінальній справі як особа, якій начебто збували поцуплене майно. Проте сам новоград-волинський посадовець запевняє, що не має жодного стосунку до цього угруповання.

«Більшість із цих людей – мешканці Новоград-Волинського, але я їх навіть не знаю і в житті з ними не зустрічався. Там є якийсь свідок, що бачив мене за столом із цими людьми в ресторані. Й отак я попав. Банду закрили, вона дійсно цим займалася. Підходять до мене, що зі мною робити? Мене ніхто не вказує, ніяких процесів немає, на суді немає ніякої доказової бази. Прокуратура не знає, що зі мною робити. І виправдати вони мене не можуть, бо стільки років уже за це суди були, люди вже пішли на пенсію, їх треба викликати», — переконує Олександр Махновецький.

У квітні 2016-го майже всім імовірним спільникам Махновецького суд оголосив вирок. А щодо нього самого кримінальне провадження на той час призупинили у зв’язку з його хворобою. Наразі судові засідання в цій справі тривають.

«Зараз суддя розглядає питання, щоб подати цю справу на додаткове розслідування. Один раз я був на лікуванні за 8 років, а так я завжди на суд приходив. Прокуратура взяла речові докази, вони всі залишились у райвідділах. А те, що в мене вдома забрали моєї жінки й дочок золоті речі, вони віддали їх потерпілим. Немає речових доказів, їх бачили люди на руках жінок міліціонерів», — пояснив депутат.

Останнє слухання справи було 8 листопада 2018 року.

Ще одного бердичівського депутата  звинувачують у водінні автомобіля в нетверезому стані. На депутата від Патріотичної партії України Станіслава Лужанського у березні 2014 року о 3-й годині ночі в місті Козятин склали протокол про адміністративне правопорушення через керування автомобілем з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Під час судового засідання підсудний надав копію свого паспорта, згідно з яким дата народження та місце проживання не збігаються з даними, зазначеними у протоколі. З цієї причини протокол про притягнення до адміністративної відповідальності повернули на доопрацювання.

Також  кермував авто напідпитку депутат Новоград-Волинської міськради від Радикальної  партії Олега Ляшка Василь Остапчук. У серпні 2012 року в його крові поліцейські виявили 0,61 проміле алкоголю. Порушник повністю визнав свою провину, і йому присудили 50 годин громадських робіт.

Окрім того, кількох депутатів Житомирської області притягнули до адміністративної відповідальності через несвоєчасне подання декларацій без поважних причин.

Будьте першим, хто прокоментував "Судові справи над народними обранцями: хто з депутатів Житомирщини «засвітився»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*