Коментарі усіх сторін: то чи зросте у результаті ціна проїзду у Бердичеві? (ВІДЕО)

З опублікованого, зокрема і у соцмережах, проекту рішення зрозуміло: на бердичівлян чекає підвищення вартості проїзду у міських маршрутках. Перший пункт у ньому – встановлення тарифу на перевезення 7 гривень за 1 поїздку. Але для цього перевізники мають обладнати автобуси GPS трекерами. Перспектива платити більше за те, що є зараз, людей не радує. Дехто готовий віддати і більше 7-ми гривень, але за умови безпечного і комфортного проїзду. Та на думку перевізників, за 5 гривень це уже неможливо.

«Далі існувати за 5 гривень ми не можемо. Справа не в тому, що ми тримаємось за цю роботу, ми маємо її просто виконувати. Але прийде час, а він от уже, з дня на день, автотранспорт у Бердичеві просто зупиниться. Тариф не відповідає дійсності уже багато років», – каже Ігор Плісак, директор ТОВ «Бердичівське автотранспортне підприємство 11837».

За підрахунками чоловіка, собівартість 1 поїдки нині складає не менше 10-ти гривень. Дорожчає все: паливо, запчастини, росте мінімальна зарплата. Ситуація, каже, напружена і карантинними умовами, адже можна брати пасажирів тільки на «сидячі» місця. Тому перевізники звернулися до міської влади, щоб вартість поїздок в маршрутках зросла.

«Влада рахує, що тариф буде 7 гривень. Це загравання з жителями міста, ніякої економіки в цьому тарифі нема. Нічого хорошого від 7 гривень у перевезеннях не покращиться», – говорить Ігор Плісак.

Зараз у нього працює близько 60-ти водіїв, яким затримують зарплату через брак коштів: за січень-лютий підприємство має близько 500 тисяч гривень збитку. До того ж щодня на маршрути виїздить близько 25-ти автобусів, щоб їх заправити, треба 13 тисяч 200 гривень на день. Через той же брак коштів, зізнається перевізник, перестали платити за обслуговування GPS трекерів, це близько 120 гривень щомісяця за 1. Деякі автобуси розібрали на запчастини, бо купувати їх не мають за що. А нові, каже Ігор Плісак, не всі пасажири цінують.

«Є нормальні люди, а є свині, які їздять в автобусах. От їх треба і возити підводами чи шарабайками, як їх називають. Бо новий автобус купиш, а він через місяць з порваними сидіннями, поцарапано все, щось там зламано.  Коли була зупинка транспорту, люди обурювались, їм треба було їхати. Відчули незручності. І не називали лушпайками, іржавими коритами автобуси, а користувались послугами», – каже перевізник.

Якщо більшість членів виконавчого комітету проголосує «за», проект рішення про встановлення тарифу 7 гривень стає чинним з дня офіційного оприлюднення.

«Все дорожчає, можливо, 7 гривень – може бути така ціна, але за послугу, яка надається якісно. В тому стані, в якому у нас транспортні засоби, це неякісна послуга надається», – каже Олексій Тростянський, член виконавчого комітету.

Чоловік не готовий голосувати за такий проект рішення. Пригадує: коли підвищували проїзд до 5-ти гривень, обіцяли пасажирам GPS трекери, чистий салон, безпеку, ввічливих водіїв, дотримання графіку. Однак, каже, люди все частіше нарікають на відсутність цього.

«Якщо перевізники шантажують владу тим, що вони не вийдуть, то тут треба приймати рішення: або ми приймаємо шантаж, або кажемо – не виходьте. І пояснити це людям. Пам’ятаю ситуацію в районі, коли також шантажували і відмовився перевізник возити людей в район, але знайшовся інший перевізник і возив людей», – каже Олексій.

А що ж міський голова? У коментарі нам Сергій Орлюк зауважує: виконком має претензії до перевізників щодо виконання умов попередніх договорів.

«Не йде мова, що ми на виконкомі піднімемо тарифи. Мова буде йти, якщо вони не будуть виправляти ті помилки, які роками з 2017-го після заключення договору нічого не зробили, якщо вони не готові їх виправляти, ми будемо проводити конкурс», – каже голова Бердичівської ОТГ Сергій Орлюк.

Але у проекті рішення на офіційному сайті міста мова йде якраз про підняття ціни, а про проведення нового конкурсу ні слова.

«7 гривень – це середня ціна в Житомирській області і у сусідніх, – Вінницькій. Щоб люди розуміли, що підвищення цін буде. Я готовий підняти ціну, але за умови якісного перевезення, це має бути на порядок вище», – додає мер.

Сергій Орлюк визнає: зараз немає контролю над тим, скільки маршруток виходить в рейс. То чи здорожчає врешті той проїзд для людей?

«Ніякого підвищення цін в період карантину не буде. Конкурс передбачає підвищення цін, як ми підвищимо ціни, коли ви нічого не робите, навіть мови не може бути», – каже міський голова.

З його слів, близько 700 тисяч гривень в місяць місто витрачає на компенсацію пільгового проїзду перевізниками. Нові бажаючі возити бердичівлян, каже, є. Але його завдання – щоб була робота у місцевих підприємців.

Будьте першим, хто прокоментував "Коментарі усіх сторін: то чи зросте у результаті ціна проїзду у Бердичеві? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*