Кому вигідний зрив виборів у Житомирі

Сьогодні, 25 жовтня, Житомир вкотре прогримів на всю Україну. Цього разу через зрив процесу голосування. Кілька десятків дільниць не відкрились вчасно, за твердженням голів комісій, через відсутність кабінок для голосування. Члени ДВК власними зусиллями з підручних матеріалів споруджували щось, дуже віддалено схоже на кабінки, аби хоч якось забезпечити таємницю голосування. Світлини цих «споруд» розважають користувачів соцмереж з самого ранку.

Житомирська міська рада відреагувала блискавично — винуватцем зриву виборчого процесу назвали представників політичної партії «Слуга Народу». 

«Влада міста виконала своє завдання та забезпечила виборчі дільниці достатнім фінансуванням. Натомість голова Житомирської міської територіальної виборчої комісії області від провладної партії „Слуга Народу“ не виконала свій обов’язок та не змогла забезпечити необхідні умови для роботи дільничних виборчих комісій. Це свідомий зрив виборчого процесу. Ми не дозволимо зірвати вибори у Житомирі, якби цього не хотіли чиновники у високих кабінетах», — заявив представник Житомирської обласної політичної партії «Пропозиція» у Житомирській територіальній виборчій комісії Михайло Бялошицький.

Подібні заяви відверто протирічать Виборчому Кодексу України, де в в ст. 62 п.2 чітко вказано, хто саме відповідає за приміщення та кабінки для голосування:

«Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або інші органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, забезпечують звичайні виборчі дільниці належними приміщеннями для організації їх роботи та проведення голосування відповідно до вимог цього Кодексу та нормативів облаштування таких приміщень, встановлених Центральною виборчою комісією, а також надають технічну допомогу в їх облаштуванні».

Бездіяльність міської влади забезпечила «рекордну явку» на виборах в Житомирі, станом на 12:30 в місті проголосувало лише 6% виборців.

Кому це вигідно?

Головним претендентом на посаду Житомирського міського голови є чинний мер міста Сергій Сухомлин. Проте жодні рейтинги та прогнози не обіцяли йому беззаперечної перемоги у першому турі. Для цього йому потрібно було б набрати 51% голосів, тобто більше 100 тисяч. Проте, чим менша кількість виборців з’явиться на вибори, тим менша кількість голосів потрібна буде меру для перемоги. Розрахунки прості. 20% явка на вибори — це всього 35 тисяч житомирян, а 51% — це близько 18 тисяч голосів. Різниця відчутна.

«Свідомий зрив виборчого процесу»

В заявах представників партії мера «Пропозиція» прозвучала відверто чесна інформація: «Це свідомий зрив виборчого процесу.» Міська влада дійсно діяла досить свідомо. Договір на виготовлення тих самих злощасних кабінок, які не поставили вчасно до ДВК, виконавчий комітет Житомирської міської ради уклав з ФОП Таранушенко Л. І. Саме з цією підприємницею

 місцевий виконком  плідно працює останні два роки.  У 2020 році з бюджету за ті чи інші послуги Житомирський виконком заплатив цій ФОП тільки через платформу Prozorro більше ніж 300 тисяч гривень. А от жодних зв’язків ФОП Таранушенко з головою Житомирської міської територіальної виборчої комісії Оксаною Пліс відстежити неможливо. Тож робіть висновки. Чи зупиниться на цьому міська влада? Не схоже. Адже голоси ще рахуються. Тож варто очікувати і нових «сюрпризів».

Будьте першим, хто прокоментував "Кому вигідний зрив виборів у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*