Купальний сезон:чи відповідна якість води у річках та ставках Житомирщини

Найближчим часом синоптики обіцяють значне потепління, а відтак на зміну весняному теплу прийде літня спека. Більшість мешканців Житомирщини вирушить на пляжі, до водойм і розпочнеться купальний сезон. Проте чи безпечні водойми області для здоров’я відпочивальників?

Щоб відповісти на це запитання фахівці Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України протягом квітня відібрали для лабораторних досліджень зразки води з поверхневих водойм у місцях масового відпочинку населення в усіх районах області. Вказані дослідження здійснені в 76 моніторингових точках, з яких 4 пляжі (Нов-Волинський, Коростень та 2 у Житомирі).

Результати досліджень свідчать, що нормам не відповідає вода:

  • у р.Случ (в межах населених пунктів Любар, Нова Чорторія, Баранівка, Новоград-Волинський);
  • у р.Тетерів (в межах населених пунктів Чуднів, Висока Піч, Коростишів);
  • у р.Уж (м.Коростень);
  • у р.Норинь (м.Овруч);
  • у р.Ірша (в межах населених пунктів Дворище, Нова Борова, Іршанськ);
  • у р.Гнилопять (м.Бердичів);
  • у р.Товста та Жерев (смт.Лугини);
  • у р.Смолка (Нов-Волинський);
  • у чотирьох бердичівських ставках, що використовуються бердичівлянами для відпочинку (став Шандора, став шкіроб’єднання, став рафінадного заводу, став с.Гардишівка).
  • у ставках по вул. Івана Франка у Хорошеві, у с.Стовпів Чуднівського району, № 1 у Чуднові, с.Вигнанка Любарського району.

“В основному відхилення від нормативної якості виявлялись за рівнем біологічного та хімічного споживання кисню, що свідчить про наявність у воді великої кількості органічних речовин. А основним джерелом таких речовин є неочищені каналізаційні стоки.

Також в деяких рекреаційних зонах виявлено перевищення вмісту кишкової палички, що є особливо небезпечним фактором для жителів області. Так, індекс ЛКП (лактозо-позитивної кишкової палички) становить 70000 у місці злиття річок Случ та Смолка у Новограді-Волинському, у р. Случ в м. Баранівка, у р. Уж в м. Коростені – 8000, в р. Тетерів в м. Коростишеві – 7000 про нормативному рівні не більше 5000. Ясна річ, що купання в такій воді є не тільки шкідливим, а навіть небезпечним для здоров’я.

Варто зазначити, що все ж таки в основному водойми області мають придатну для відпочинку воду, а відхилення від норм виявлялись лише у 37% моніторингових точок, в яких проводився забір проб для досліджень”, – повідомляють у ДУ “Житомирський ОЛЦ МОЗ України”.

Дізнатись про якість води в конкретній водоймі можна звернувшись до підрозділу лабораторного центру, що є майже у кожному районі області.

Нагадаємо, що 25 квітня жителі Новоград-Волинського перекривали трасу через екологічну катастрофу у річках Случ та Хомора.

Будьте першим, хто прокоментував "Купальний сезон:чи відповідна якість води у річках та ставках Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*