Медсестрам з операційних приготуватись: 15 лютого – ваш день (ВІДЕО)

Ольга Порозінська в Бердичівському обласному госпіталі для ветеранів війни працює 20 років, півтора з яких операційною медсестрою. Після 9-ти класів навчалась у Гайсині в училищі, звідки прийшла на роботу у шпиталь. Спочатку простою медичною сестрою. Затим – у перев’язочній. Згодом запропонували перейти в операційну.

«Була така хороша медсестра, яка навчала всьому, як робити в операційній. Підготувати все, щоб було стерильне для операції і самій підготуватись потім, помити руки, одягнути хірургів і подавати інстуметарій їм під час операцій», – каже Ольга Порозінська, операційна медсестра.

Ця тендітна жінка щодня присутня на усіх операціях. За день їх може бути і 5.

«У нас тут оперуються і ортопедичні хворі, і хірургічні хворі, і урологічні, вона одна повинна, як кажуть, всім вгодити, за всіма поспіти», – каже Олександр Стоцький, заступник головного лікаря, хірург.

У Бердичівському госпіталі для ветеранів таких працівниць є дві. І обидві, каже керівництво, на вагу золота.

«Операційна сестра для хірурга як права рука, бо без неї не можна зробити нормально операцію. Вона повинна знати не тільки інструментарій, який знаходиться в операційній, а й знати сам хід багатьох операцій, знати, коли хірургу який інструмент подати», – розповідає Павло Журбенко, головний лікар КНП «Бердичівський обласний госпіталь для ветеранів війни».

На плечах операційної медсестри лежить практично весь оперблок, каже головний лікар. Зокрема їй треба знати, як правильно проводити стерилізацію інструментів у спеціальному обладнанні. Такі медсестри відіграють важливу роль в процесі підготовки до оперативного втручання, в проведенні самої операції та в післяопераційний період.

«Це одні з найкращих наших медсестер. Вони виконують і перев’язки, і працюють в операційній, вони професіонали свого діла», – каже Микола Цюзь, завідуючий хірургічного відділення.

Після операції пацієнти приходять до них у перев’язочну, де ті роблять звичні маніпуляції швидко і безболісно. До тих, кому ще важко ходити, вони йдуть самі.

«Дуже задоволений і медсестрами, і лікарями, хороші. Доглядають дуже добре, хірурги на своєму місці, спеціалісти!» – каже Віктор, пацієнт шпиталю.

«Оля, Наташа постійно до нас приходять. Дуже хороші люди, дівчата, безболісно роблять нам перев’язки, укольчики і взагалі приємні дуже люди», – додає Юрій Холоднюк, пацієнт шпиталю.

Від роботи операційної медсестри, кажуть хірурги, залежить результат процесу лікування загалом.

«Після закінчення операції, коли хірурги практично вже розмиваються і виходять з операційної, ця сестричка повинна ще закінчити весь процес підготовки хворого до вивезення з операційної. Помити, все прибрати. Потім займається вже обробкою інструментарію», – додає Олександр Стоцький.

Тільки за минулий рік у шпиталі провели 210 операцій. Спонсори допомогли з оснащенням оперблоку новим обладнанням. Воно значно спрощує роботу операційної медсестри, бо скорочуються проміжки між операціями і час підготовки до них. Хвилювання, пригадує пані Ольга, відчувала тільки на початку роботи в операційній.

«Звичайно, коли перша операція була, то переживає людина, так як всі, це нормально я вважаю. Але потім уже звикається до всього», – додає вона.

Операційні медсестри, каже вона, мають постійно навчатись. Адже обладнання оновлюється і спектр операцій розширюється.

«Наші пацієнти відчувають їхні руки, дотики, усмішки, знання, уміння і все це дає нам разом робити добру справу і працювати на благо учасників АТО і ООС»,- каже головний лікар.

З 2009-го року з подачі профільної Асоціації медсестри оперблоків святкують 15-го лютого власне професійне свято – Міжнародний день операційної медсестри. Головний лікар закладу каже: попри «подарунок від держави» – віднедавна оклад у 6 тисяч гривень на місяць – ці медсестри продовжують бути частиною команди і якісно виконувати свої обов’язки.

Будьте першим, хто прокоментував "Медсестрам з операційних приготуватись: 15 лютого – ваш день (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*