Міжнародний День мігранта: скільки українців виїжджають за кордон та чому

фото: мережа Інтернет

Щороку 18 грудня у світі відзначають Міжнародний день мігранта. Вперше Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день у 2000 році.

Метою відзначення цього дня є захист прав та життя біженців та мігрантів.

За статистикою, кожна 35 людина у світі є мігрантом, яка змушена жити та працювати поза межами своєї батьківщини (станом на 2008 рік).

За результатами дослідження «Центру економічної стратегії» за 2015-2017 роки, яке опублікували у квітні 2018 року, Україна входить у топ-10 країн-донорів мігрантів у світі. Кількість трудових мігрантів-українців становить 4 млн. чоловік. У дослідженні зазначають, що головною причиною є економічний фактор. Одночасно за межами України може перебувати близько 2,7 млн. чоловік.

Найбільш популярними напрямками для трудових мігрантів є Польща та Росія.

Інфографіка: РБК-УКРАЇНА

У 2018 році за статистикою з Інфляційного звіту НБУ за січень 2018 року зазначалося, що частка мігрантів серед населення віком 15-70 років в Україні досягнула 8 %.

«Що стосується зниження міграційних настроїв, то світовий досвід, в тому числі східноєвропейських країн, стверджує, що потрібно застосовувати комплексний підхід, зокрема: зосередитися на створенні гідних робочих місць; зміцнювати інститути влади; створювати умови для підвищення рівня зайнятості; підвищувати продуктивність праці і економіки в цілому. Для більш ефективного регулювання міграції нам необхідно впроваджувати ці фундаментальні ідеї», – прокоментував ситуацію голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Міжнародний День мігранта: скільки українців виїжджають за кордон та чому"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*