На День Кобзаря першою чомусь вшанували Небесну Сотню

І вже після цього урочиста хода рушила до пам’ятника Тарасові Шевченку. Хочеться знати, хто саме вибудував таку дивну святкову «логістику»? Ніхто не заперечує значення Небесної Сотні в новітній історії України. Але 9 березня це день народження Кобзаря, а не день пам’яті героїв Майдану.  

На 204-у річницю від дня народження Тараса Шевченка на вулицях Житомира декламували вірші, співали пісні – та просто згадували «незлим тихим словом» видатного українця. Після віча на майдані Корольова житомиряни разом зі священиками та військовими попрямували Великою Бердичівською до монументу Кобзаря.

Але питання погано продуманої програми святкування роковин Тараса залишається відкритим. Це все одно, що річницю Корольова починати святкувати біля… Шевченка. Який у цьому смисл?.. Є тут один незручний (для організаторів) момент. На фото можна побачити, що деякі люди біля монументу Небесній Сотні усміхаються, в тому числі школярі. Чому? Та тому, що День Шевченка – це не траурна церемонія. Це свято Життя, Поезії, Духу і Волі.

Чому б не зробити навпаки? А саме: спочатку вшанування пам’яті того, хто цього дня народився. А потім хода до центру міста з відповідними урочистостями. Як Ви гадаєте, пане Сухомлин?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Артем НОВИЦЬКИЙ

Будьте першим, хто прокоментував "На День Кобзаря першою чомусь вшанували Небесну Сотню"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*