На території Житомирської ОТГ обмежать використання пластикових пакетів

Сьогодні, 22 травня, члени виконавчого комітету Житомирської міської ради прийняли рішення про впровадження соціально-екологічного проекту щодо обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської міської ОТГ «#ЦЯТОРБА» та затвердили концепцію реалізації даного проекту.

Проект передбачає заміну у побуті пластикових пакетів на паперові пакети та багаторазові екосумки. Це дасть змогу знизити навантаження на міський полігон твердих побутових відходів та попередить подальше забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Адже відомо, що кожного року в усьому світі споживається від 1 до 5 трильйонів одноразових пластикових пакетів та контейнерів для їжі, з яких переробляється лише близько 1%, решта потрапляє до навколишнього середовища, забруднює екосистеми та розкладається до 1000 років.

Згідно із концепцією «#ЦЯТОРБА» заплановано провести збір коштів для виготовлення першої партії орендованих екосумок в розмірі до 10 тисяч одиниць, а також, в подальшому,  виготовити та поширити серед населення територіальної громади до 30 тисяч сумок.

«Виготовлена в рамках Проекту продукція буде поширюватися через партнерські торговельні мережі, заклади громадського харчування, інші партнерські організації на платній основі за ціною, що визначена рішенням Наглядової ради. До Наглядової ради ввійдуть один представник виконавчого комітету Житомирської міської ради, один депутат Житомирської міської ради, один представник громадського сектору та три представники місцевого бізнесу. У рамках інформаційно-просвітницької кампанії в межах 10% кожної партії буде передано на безкоштовній основі закладам освіти, культури, охорони здоров’я, громадським організаціям тощо. Виконавцем проекту визначено комунальну установу «Агенція розвитку міста»», – зазначає  директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

Зазначимо, що в морфологічному складі побутових відходів, що створюються на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади пластикові відходи складають більше 20% і їх частка щороку збільшується. При цьому за обрахунками фахівців потенційно щорічне навантаження на міський полігон твердих побутових відходів може бути зменшене на близько 20,0% лише за рахунок роздільного збору пластикових відходів та відмови від побутового використання пластикових пакетів.

Будьте першим, хто прокоментував "На території Житомирської ОТГ обмежать використання пластикових пакетів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*