На Житомирщині випробовують вплив водню на систему побутових газових приладів

Вчора, 31 березня, в Житомирській області почали випробовувати новий вид енергії  – газ у поєднанні з воднем. На спецполігоні фахівці АТ «Житомиргаз» спільно із вченими з Інституту газу НАНУ приступили до вогневих випробувань на побутових газових приладах різних сумішей водню. 

Наймасовіші моделі газових приладів: котлів, плит, колонок – пройдуть тестування водневими сумішами різної концентрації. Результати експериментів необхідні для безпечного і ефективного використання нових видів енергії і проходять в рамках II етапу водневого проекту РГК.

Експерти АТ «Житомиргаз» разом із вченими Інституту газу Національної академії наук України проводять динамічні дослідження впливу газоводневих сумішей на побутові газові прилади в реальних лабораторних умовах. 

У цьому проекті задіяні всі п’ять спеціальних полігонів РГК – крім Житомирської області, вони розташовані у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.  

Унікальність цих випробувань у тому, що умови застосування водню на спецполігонах РГК максимально наближені до реальних – для цього на полігоні зібрані газові плити і котли, що були у вживанні, моделі, які найчастіше використовуються в Україні.

В ході досліджень концентрація водню буде покроково підвищуватися – з 5% до 10%, 20%, 30% і в завершенні 50%. За допомогою приладів фахівці збирають інформацію про зміни ефективності роботи газового обладнання та викидів вуглекислого газу.

«Наше завдання – забезпечити надійну та безпечну роботу газових систем із воднем. Це необхідно для того, щоб енергосистема України змогла прийняти європейські виклики та забезпечити кожного українця екологічною та безпечною енергією» – пояснв  директор технічний АТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.

Нагадаємо, що I етап водневого проекту РГК розпочався 6 серпня на цьому ж полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації і матеріалах є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень. Потім такі ж експерименти були проведені на інших спецполігонах РГК.

Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року. Їх результати, а також дані лабораторних досліджень НАНУ та інших науково-дослідних центрів дозволять підготувати технічну політику для модернізації газорозподільних мереж України в рамках підготовки до трансформації енергетичного сектора, пов’язаної з ініціативами European Green Deal.


Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині випробовують вплив водню на систему побутових газових приладів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*