Основне про етикет: новий погляд на старі правила

Враховуючи безперервні зміни, що відбуваються в нашому світі щодня та щохвилини, безперечно змінюється і поведінка людей. Те, що раніше вважали неприпустимим – сьогодні сприймається нормально.

Зміна поведінкових тенденцій безумовно відбувається. Навколишні чинники спричиняють колосальний вплив на свідомість та характер людини. Тому щоб у сучасному світі почуватися комфортно та бути вихованою людиною, слід знати про нові тенденції в сучасному етикеті та ті правила, які відомі не всім.

Не можна приходити в гості без попереднього дзвінка по телефону.
Якщо раніше нормально ставились до несподіваних сюрпризів у вигляді неочікуваних гостей на порозі, то сьогодні це дурний тон. Потрібно поважати особисте життя кожного, а тим більше близького друга чи родича.

Вітатися першою має та людина, яка щойно увійшла до приміщення.

Неввічливо сушити парасольку у відкритому вигляді.


Це правило доречне не лише на роботі, в ресторані чи навчальному закладі, але й у себе вдома. Парасольку буде доречно скласти та покласти на спеціальну підставку або повісити на гачок, але не поруч з одягом. Колись парасольки сушили у розкритому вигляді. Але це було колись.

Жінка, на відміну від чоловіка, може знаходитись в приміщенні, не знявши капелюшка.

Однак, це стосується тільки капелюшка, а не зимової шапки-вушанки.

Раніше не дозволялось розмовляти за трапезою.
Це вважали ознакою невихованості. Сьогодні ж за смачними стравами не зайвими є світські бесіди. Однак, не з повним ротом їжі.

Існують теми-табу для розмов: політика, релігія, здоров’я, гроші.
Щоб не ставити один одного в незручне становище або й взагалі не посваритися – ці теми краще не підіймати.

Норми поведінки у людини, як відомо, формуються ще в дитинстві. Тому, не забувайте приділяти увагу вивченню правил етикету вашими дітьми.
Одне із основних: вчіть дитину поважати приватність інших. Перед тим, як зайти в кімнату своєї дитини – стукайте. Тоді і ваша дитина знатиме, що перед тим, як зайти в кімнату батьків – потрібно постукати.

Коли ви кажете: «Я тебе запрошую», – це значить, що за вечерю/кіно платитимете ви.
Інша ситуація: «Може, підемо до ресторану?», – в цьому випадку кожен платить сам за себе.

Не копирсайтеся в телефоні під час розмови з другом та не кладіть смартфон на стіл в ресторані.


Так ви показуєте не повагу до співрозмовника та пріоритетність Інтернет-простору над живим спілкуванням. Цінуйте товариство один одного та насолоджуйтесь часом, що ви проводите разом.

Практично всі люди звертають увагу на взуття тих, з ким їм доводиться спілкуватися. Тому, взуття має завжди виглядати доглянутим і бути чистим.

Не псуйте настрій та не вступайте в дискусію з грубими і невихованими людьми. Ви не зміните їх, а лише опуститесь до такого ж рівня. Не звертайте уваги та йдіть від таких людей подалі.

Голосно реготати, гучно розмовляти, невідривно дивитися на людину – не ввічливо.

Зайшовши до приміщення, притримуйте двері для того, хто йде позаду вас.

Пройти до свого місця в кіно чи театрі повз інших людей, можна лише повернувшись до них обличчям.  

За святковим столом або під час звичайної сімейної вечері, не можна доливати напої лише собі. Взявши до рук кувшин з морсом, пляшку з вином або пакет з соком – долийте напій всім.

Знаходячись в гостях, або коли гості у вас, неприпустимими є тривалі телефонні розмови. Максимум 5 хвилин.

Завжди говоріть слова подяки. Добро, що виражається у вчинках інших, їх турбота про вас чи допомога безперечно заслуговують на вдячність.

Дотримуватися правил етикету чи ні – справа кожного. Але, знаючи та слідуючи їм, життя однозначно стає кращим.

Тетяна ОВСІЄНКО

Читайте також цікаву інформацію на наступну тему: «Do you speak English?» або поради на тему «Як же нарешті її вивчити?!»

Будьте першим, хто прокоментував "Основне про етикет: новий погляд на старі правила"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*