Перепустки до ради, дороги, посади: у Бердичеві 5-та міська сесія (ВІДЕО)

Ось такий замок тепер просто так не пустить вас з першого поверху міської ради вище. Сьогодні сесія, тож двері відчинені. Але у будні їх можна відкрити лише спеціальною карткою, яку матимуть працівники, депутати і охорона. Такі двері з’явились на завершення проекту реалізації ЦНАПу. В міськраді всі адміністративні послуги надаватимуть на першому поверсі.

«Також обумовлене закриття у зв’язку із ковідним станом, який у нас зараз є. Будь-якого обмеження для громадян це не несе. При необхідності зможуть потрапити на 2, 3, 4 поверх. Всі ремонтні роботи, встановлення цих дверей і придбання карток передбачено проектом по реалізацію ЦНАПу», – розповідає Артем Азізов, заступник міського голови Бердичева.

5-та чергова сесія зібрала депутатів на цілий день. Серед близько 60-ти питань є і про внесення змін до рішення щодо утворення постійних комісій. Адже новий керівник «Бердичівкомунсервіс» не може сам собою керувати як голова профільної депутатської комісії.

Начальник Бердичівського районного відділку поліції розповів депутатам: минулого року правоохоронці отримали 15 900 звернень, відкрили 653 кримінальні провадження, затримали 23 наркозбувачі,задокументували 326 випадків водіння авто у нетверезому стані, отримали 1 717 повідомлень про домашнє насильство.

«За 20-ий рік було скоєно 5 умисних вбивств, всі розкриті, люди взяті під варту, справи розглядаються в суді. Скоєно 2 розбої, які розкриті. 15 грабежів, 14 з яких розкрито. Було зареєстровано 94 квартирні крадіжки, розкрито 50 злочинів», – каже начальник поліції Олег Мельничук.

За рахунок збільшення у місті відеокамер, каже, зможуть з майже 54% розкриття злочинності вийти на 80 %.

Каменем спотикання для депутатів стало питання появи дитячого ігрового майданчика, кошти на який дає обласна рада. Він має з’явитись біля Палацу культури. Однак дехто хоче бачити там скейт-парк. Міський голова наголошує: в місті є щонайменше 20 ділянок для майданчиків. Тож на перспективу – аби була ваша ласка, а майданчику на обласні гроші бути. Згадали на сесії і «славнозвісний» ремонт шляхопроводу.

«Згідно договору роботи мають закінчитися 10 березня, тобто чавс у них є. Представники наші виїжджали, були зафіксовані певні порушення. З даного приводу підготовлені листи у Департамент регіонального розвитку. Ми хочемо поставити це на офіційний державний рівень, офіційне звернення – офіційна відповідь. Бо це тягнутиметься довго», – кажуть Артем Азізов і Сергій Орлюк.

Депутати посприяли, щоб місто нарешті взялось за дорогу до районної лікарні.

«Ми за багато років виділяємо гроші на проект ремонту дороги біля районної лікарні, який висів у повітрі. Чекали один від одного, хто буде займатись цією дорогою. Це дорога належить місту, ми маємо її робити. І перш, що ми робимо – робимо проект по її ремонту», – каже голова Бердичівської громади Сергій Орлюк.

Для цього тимчасово візьмуть 300 тисяч гривень з коштів, призначений на ремонт вулиці Березневої, які пізніше повернуть за призначенням. Щодо шефської допомоги 26-ій бригаді, то тепер це лише за можливості бюджету.

«26 артилерійська бригада досі не перереєструвалась до нас і велика сума податків йде не до нас в бюджет, а зовсім в інше місто. За рік це близько 35 мільйонів. Я їх вже чекаю не тільки як воїнів-захисників, але і як платників податку», – каже міський голова.

В деяких інтернет-джерелах розповідають, що депутат Ігор Романський мітить на крісло очільника «Бердичівтеплоенерго». Питаємо у міського голови напряму.

«У нас є директор і поки не провели ми ніяких аудитів, ніякі кандидатури не розглядаються. Питання вирішується тільки після аудиту. Поки Андрій Кучевський працює, у нього є проблеми, вирішуємо разом, там великі арештовані рахунки, але ми вирішуємо», – коментує він.

Серед низки важливих для життя міста питань депутати затвердили нове положення про звання почесних громадян Бердичева: без таємних голосувань за кандидатів.

Дехто на сесії обурився, чому Сергій Орлюк запропонував прибрати з робочих комісій політиків. Той пояснює, що депутати працюють на депутатських комісіях, а тут мають працювати фахівці окремих галузей. У відповідь – нарікання, що навіть потрапити у раду тепер не можна через ті ж нові двері. Секретар Богдан Коляда каже: пропуски вмонтують у посвідчення депутатів. А щодо комісій, то у різних фракціях мають визначитись, хто хоче попрацювати у робочих комісіях окрім вже існуючих депутатських. До питання повернуться згодом.

А ще народні обранці і міський голова висловили претензії керівнику «Бердичівкомунсервіс» Олександру Валені. Зокрема – за кронування дерев.

«Ми зараз хочемо перейти до тої тематики по кронуванню дерев, що взагалі вирізати тільки проблематичні дерева і частково формувати крону, де вони заважають лініям електропередач, несуть аварійну загрузку, можуть впасти гілляки. І взагалі припинити кронування дерев», – коментує нам керівник «Бердичівкомунсервіс» Олександр Валеня.

Окремі депутати кажуть: хочуть, щоб директор підприємства приділяв більше уваги контролю тих завдань, які ставить працівникам.

«Або якщо він не може це зробити, то, мабуть, ми будемо контролювати. Нехай інші залучаються. Це питання будемо піднімати далі. Директор обіцяв звітувати, казав, що крайній термін – середа. Почуємо його звіт, те, як він оцінює перспективи розвитку підприємства»., – каже депутат Артур Іваненко.

Чи справиться депутат від ОПЗЖ на посаді директора комунсервісу – покаже термін підписаного з ним 3-місяного робочого контракту і вміння комунікувати з керівництвом міста та депутатами.

Будьте першим, хто прокоментував "Перепустки до ради, дороги, посади: у Бердичеві 5-та міська сесія (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*