Пожежа, розбиті вікна, спаплюжений фасад та “фаєршоу”: протестувальники пошкодили Офіс Президента майже на 2 млн грн

Через масову акцію протесту на підтримку  Старненка, яка відбулася ввечері 20 березня, на вулиці Банковій, 11 у місті Києві, було пошкоджено адміністративну будівлю Офісу Президента України. Активісти повністю розмалювали фасад навколо будівлі та вхідні двері, допоки діставали руками.  В Офісі збитки попередньо оцінили у майже 2 млн грн.

У мітингу взяли участь до тисячі осіб. Про це сьогодні, 22 березня повідомила прес служба Офісу Президента. Під стінами адміністративної будівлі активісти застосували фаєри, димові шашки, петарди, вибухові пакети, феєрверки, аерозольну фарбу для графіті в балончиках.

Також учасники акції розбили скло у вхідних дверях одного з під’їздів та вікно на першому поверсі будівлі. Фасад першого поверху помальовано фарбою, що завдало значної шкоди зовнішньому вигляду споруди.

Через запуск феєрверків пошкоджено двері та внутрішнє оздоблення тамбура одного з під’їздів. Крім того, зайнялось горище, частково перший поверх та кабінет на другому поверсі. Всі поверхи Офісу Президента були наповнені димом.

За попередніми експертними даними, пошкодження будівлі Офісу Президента оцінюються приблизно у 2 млн грн.

Якщо не змити фарбу впродовж 72 годин, вона в’їсться в граніт, і суми збитків зростуть. Перші два поверхи будівлі були споруджені наприкінці ХІХ століття, інші добудовані на початку ХХ століття.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що така акція протесту перетворилася на прояв вандалізму.

«Я розумію, що це більше політична провокація, яку створили наші політичні опоненти. Я думаю, що ця провокація не отримала тих дивідендів, на які розраховували», – сказав Михайло Подоляк.

За його словами, більшість людей, які були на акції, хотіла висловити мирний протест, але решта 10% були підготовлені для вчинення провокацій. Поліція відкриватиме кримінальні провадження за фактом інциденту. 

«Концепція Президента Володимира Зеленського дуже проста: якщо люди хочуть вийти і щось сказати – будь ласка, виходьте й кажіть. Це було і 27 лютого, на першій акції, це було й раніше. Немає причин, щоб розганяти людей чи щось забороняти», – наголосив радник керівника Офісу Глави держави.

Він також зазначив, що правоохоронці не чинили спротиву мирній акції протесту, однак її ескалація призвела до агресивної ситуації.

Начальник Управління державної охорони Сергій Рудь зазначив, що правоохоронні органи виконували поставлені завдання та не допустили людських жертв.

«Оцінка цим подіям буде дана окремо. Всі матеріали – фото-, відеофіксацію – буде надано Управлінням державної охорони правоохоронним органам для того, щоб провести оперативні дії і щоб винні були покарані», – повідомив він.

Начальник Управління державної охорони нагадав, що Президент Володимир Зеленський одразу після інавгурації наказав відкрити вільний прохід вулицею Банковою.

«Кожна людина має право висловити свою думку. Тому ніхто не забороняє – люди можуть сюди приходити й демонструвати, можливо, прояв неповаги, свою думку, але при цьому не допускати вандалізму, провокацій і хуліганства – того, що було допущено вчора», – сказав Сергій Рудь.

20 березня правоохоронці затримали особу, яка била вікна у другому під’їзді будівлі.

Крім того, під час мітингу ледь не згорів Державний прапор, який розташований на фасаді будівлі Офісу Президента.

«Я вважаю, що це вже паплюження символіки держави», – сказав Сергій Рудь.

Будьте першим, хто прокоментував "Пожежа, розбиті вікна, спаплюжений фасад та “фаєршоу”: протестувальники пошкодили Офіс Президента майже на 2 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*