До Дня українського кіно: що новенького подивилися та ще побачать житомиряни цього року

Виробництво українського кіно стрімко набирає обертів, крокуючи в ногу з часом та починає звертати увагу на попит глядачів. Якість нових фільмів на широких екранах, які знімали останні роки, вражає – особливо у порівнянні з тим, що було до цього.

У другу суботу вересня відзначають національне професійне свято працівників кінематографа – День українського кіно. Цього року це свято припало на 8 вересня, і з такої нагоди журналісти Times.ZT підготували для вас трохи цікавого про українську кіноіндустрію та добірку фільмів, які вийшли у 2018 році.

Трішки історії

Історія українського кінематографа починається з 1896 року – тоді у вересні у Харкові фотограф Альфред Федецький зняв декілька короткометражних документалок. А в грудні того ж року він організував перший публічний кіносеанс.

В 1930 році в Україні вперше показали звукове кіно – «Симфонія Донбасу» Дзиґи Вертова.

День Українського кіно отримав статус офіційного національного свята завдяки указом Президента України від 12 січня 1996 року, який мав за основну ціль підтримку ініціатив українського кінематографа.

 

Що ж цікаво могли побачити українці на екранах з початку року?

«Свінгери» – перший фільм на самому початку 2018 року. Це комедія для дорослих про любовний трикутник, у якій знялися такі зірки, як Оля Полякова та Даша Астаф’єва.


«Сотка» – фільм про молодика, у піджаку якого невідомо звідки з’являються 100-доларові купюри. Стрічка знімалася в Одесі.


«Міф». Проникливий документальний фільм про видатного оперного співака, волонтера, учасника бойових дій. Режисер Леонід Кантер цікаво поєднав два жанри – кіно та концерт, а також ще драматичніше зобразив життя Василя Сліпака завдяки двом сюжетним лініям. Наше видання не пройшло осторонь прем’єри. Рецензію на цей фільм можна прочитати тут.


«Казка про гроші»  – повнометражний документальний фільм за романом Володимира Короленка. Цей проект став переможцем конкурсу Держкіно та отримав 100 % фінансування. Повчальна історія про таку людську ваду як скупість.


«Викрадена принцеса» – мультфільм з безліччю українських зірок шоу-бізнесу. Гарна анімація, якісний звук, саундтрек, який запав у душі тисячам українських дітей. Нашу рецензію можна прочитати тут.


«Брама» – містична комедія, головну роль в якій виконала талановита акторка Ірма Вітовська. Фільм розповідає про бабу Пріську, яка мешкає в Чорнобильській зоні.


«Легенда Карпат» – фільм про легендарного опришка Олексу Довбуша у виконанні нашого земляка, фронтмена гурту Друга Ріка Валерія Харчишина. Невимовно приголомшливий динамічний трейлер, який перевершив сам фільм. Також рецензію на даний фільм можна прочитати тут.


«Бобот» (зараз у прокаті) – науково-фантастичний фільм для всієї сім’ї про 12-річного сміливого хлопця, який бореться з інопланетними істотами.Незабаром чекайте на рецензію від Times.ZT.


 

Майбутні прем’єри

Осінь та зима обіцяють бути плідною на цікаві захоплюючі кінопрем’єри.

«Крути. 1918». Стрічка-присвята 100 річниці бою під Крутами. Фільм знімався у Межигір’ї та центрі Києва.
«Кожен повинен розуміти і цінувати особисту свободу, свободу свого народу та своєї країни», – говорить режисер кінокартини.


«Король Данило» – анонсували як перший український історичний бойовик. При зйомках фільму у Прикарпатті збудували середньовічне місто. Події в фільмі відбуваються у 1238 році. Знавці історичного кіно трейлер даного фільму прирівняли до трейлера фільму «Король Артур» режисера Гая Річі.


«Позивний Бандерас» – військовий детективний фільм, знятий на основі щоденника нацгвардійця Сергія Башкова.


«Герой мого часу» – комедійний фільм режисера Тоні Ноябрьової. Фільм про простого «сусідського» хлопця, який шукає смисл свого життя, переїжджає у Київ, знаходить нерівноправне кохання тощо.


«Скажене весілля» – комедійний фільм-дебют шоумена Юрія Горбунова в якості продюсера стрічки. Фільм про доньку директора краєзнавчого музею, яка вийшла заміж за лікаря-афроамериканця.

 

Спільне виробництво

Цього року вже вийшло та планує вийти декілька копродукційних фільмів. 

«Вулкан» – українсько-німецько-монакський драматичний фільм  про перекладача ОБСЄ Лукаса.


«Гірська жінка: на війні» – українсько-французько-ісландський трилер про диригента хору, яка самовіддано захищає екологію.


«Дике поле» – українсько-нідерландсько-швейцарський фільм-екранізація роману Сергія Жадана «Ворошиловград».


«Донбас» – драматичний фільм про історії з окупованих регіонів нашої країни спільного виробництва України, Німеччини, Франції, Румунії та Нідерландів.


«Коли падають дерева» – копродукція України, Польщі та Македонії. Події фільму відбуваються в українській провінції.


Тішить те, наскільки різносторонніми є жанри кіно, талановитими та менш вдалими, успішними та не дуже. Проте будь-яка робота – це кроки до великої мети. Спостерігайте й надалі за анонсами українського кіно. До кінця року буде ще багато цікавого.

Тетяна РІХТЕР

1 коментар до "До Дня українського кіно: що новенького подивилися та ще побачать житомиряни цього року"

  1. Альфред Федецький родом з Житомира 😉

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*