Шиномонтажник: особливості професії Р

Усі існуючі сьогодні легкові автомобілі, пасажирські автобуси, а також вантажні транспортні засоби укомплектовані колесами з пружною гумовою оболонкою – шинами. Вони з’явилися понад 150 років тому й призвели до одного з перших переворотів у сфері автомобілебудування, оскільки їхнє застосування дозволило істотно збільшити швидкісний режим їзди, а також підвищило безпеку машин.

У світі існує понад мільярд транспортних засобів на колісному ходу. При цьому експлуатація кожного з них передбачає періодичне обслуговування та ремонт елементів шасі. Саме тому робота шиномонтажником є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. Сьогодні в штаті кожного невеликого СТО є хоча б один досвідчений фахівець з ремонту та обслуговування колісних шин, а якщо говорити про великі сервісні станції, то в їхньому колективі можуть бути навіть окремі спеціалізовані підрозділи.

Обов’язки фахівців

Робота шиномонтажника передбачає знання та практичний досвід у сфері ремонту й виправлення дефектів не тільки шин, але й внутрішніх камер коліс легкових і вантажних транспортних засобів. Загалом в перелік обов’язків цього фахівця входить проведення таких заходів, як:

  • ремонт корду;
  • видалення порізів на бічному профілі шин;
  • усунення гриж;
  • відновлення цілісності дисків.

Варто зазначити, що в процесі виконання робіт шиномонтажники вдаються до використання спеціалізованого інструменту та обладнання (наприклад, стендів для балансування коліс), що дозволяє провести всі необхідні ремонтні роботи швидко та в повній відповідності до встановлених стандартів. Крім того, часто фахівцям цієї категорії доводиться опановувати ряд суміжних професій, серед яких – балансувальник, вулканізаторник, монтажник тощо.

З одного боку, це дозволяє скорочувати штат співробітників на станціях техобслуговування, а з іншого – робить шиномонтажників фахівцями широкого профілю, дозволяючи отримувати вищу оплату праці.

Де навчають шиномонтажників

Раніше професію шиномонтажника можна було отримати в професійному технічному училищі на базі 9 або 11 класів середньої школи. У наш час система підготовки таких фахівців перейшла до коледжів. Завдяки високому технічному забезпеченню такі навчальні заклади мають можливість дати учням більш глибокий та професійний рівень знань з урахуванням тонкощів сучасної сфери автомобілебудування.

У процесі навчання майбутні фахівці отримують теоретичні та практичні навички щодо норм і правил:

  • демонтажу/монтажу коліс;
  • балансування;
  • проведення дефектоскопії;
  • виконання механічної обробки шин і дисків;
  • вулканізації камер та ін.

Також опанувати професію можна на спеціальних курсах.

Як знайти роботу

Найзручнішим способом пошуку вакансій шиномонтажника для фахівців-початківців є використання порталу для пошуку роботи Jobs.ua. На його сторінках регулярно з’являється безліч відповідних оголошень, що дозволяє претендентам робити вибір на користь найвигідніших для них пропозицій.

Відзначимо, що під час пошуку першого місця роботи шиномонтажником не варто розраховувати на надто велику зарплату. Однак у процесі отримання досвіду рівень фінансової винагороди таких фахівців поступово зростає. 

Будьте першим, хто прокоментував "Шиномонтажник: особливості професії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*