Стадіон «Полісся» «прикрашатиме» дбайливо реставрована радянська символіка?

Декоративне панно зображає символіку московської Олімпіади-80. Тут вам і стилізована «вежа Кремля» з червоною зіркою, і буйство червоних прапорів. Закон про декомунізацію чітко каже: такого у Житомирі бути не повинно. Але воно є! Невже житомирські любителі футболу змиряться з цим?..

Запитання про панно не дуже подобається губернатору Житомирщини. «Західну трибуну, яку воно «прикрашає», було реконструйовано ще 2011 року. Тому, коли завершиться ремонт стадіону, без сумніву – ви більше його не побачите!» – каже Ігор Гундич.

«Роботи з ремонту Житомирського стадіону «Полісся» відновлено,» – запевняє голова ОДА. Ще на початку зими 2017 року реконструкцію спортивного поля під накриттям було тимчасово призупинено через погодні умови. Проте тепер всі сили локалізовані на завершенні реконструкції стадіону.

«Чому ми затягнули із здачею «Полісся»? На мою думку, все, що планувалося в проекті, можна було здати ще в 2017 році. Але, на жаль, це б не давало можливості заробляти на цій інфраструктурі. Сьогодні ми чітко орієнтуємось на розвиток футболу, легкої атлетики та й інших видів спорту. І тому, на даний момент, недостатньо спортивної інфраструктури, яка б дозволяла проводити змагання якісно. «Полісся» відповідатиме міжнародним критеріям. Все створюється для того, аби на це можна було не тільки витрачатися, а й заробляти. Чи, принаймні, покривати витрати на утримання та підігрів стадіону!» – коментує І. Гундич.

«Вірити в те, що ми повернемо вкладені кошти, не так просто. Для цього треба не один десяток років, якщо говорити в плані грошей і переводити це тільки в матеріальний дохід,» – додає він.

Щодо додаткових послуг для відвідувачів, то сьогодні реконструюються тенісний корт, міні-майданчики для футболу, баскетболу та волейболу. Ну, і зрозуміло, що всі дитячі спортивні секції, які є в Дитячій юнацькій спортивній школі «Авангард», великою мірою тепер будуть спиратися на «Полісся». Адже у холодну пору року легкоатлети, наприклад, змушені тренуватися в манежі.

«У питанні реконструкції обласного стадіону найбільшою проблемою завжди були і є гроші. Якби ми не намагалися підвищити категорійність, то і ремонт завершився би швидше, і не довелось би перейматися стандартами, які висуваються до ремонтних робіт. Адже чим вища категорія, тим більше вимог . До прикладу, якщо говорити про освітлення, то за поданими стандартами має бути 1200 люм (Lm) світла на м2» – зазначає обласний голова.

Затятий футбольний вболівальник Ігор Гундич з оновленням стадіону пов’язує чимало надій. Він розраховує відновити славу Житомирщини у великому професійному футболі, яка занепала 2005 року. Для легкоатлетів, триатлоністів та інших спортсменів буде можливість завойовувати медалі на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх, адже якісне тренування – це запорука успіху.

Паралельно з ремонтом стадіону «Полісся» мер Житомира почав реконструкцію міського стадіону «Спартак». За рішенням, яке прийняли на сесії міської ради, створять спортивний ліцей зі штучним полем на базі Ліцею для обдарованих дітей. Отож, до 1-ого вересня 2018 року в Житомирі буде уже 2 штучних поля великих розмірів.

«Мене дивує, як ще до цього часу в області немає стадіону зі штучним покриттям. Адже коли я їздив по Україні, то такого ще не чув і не бачив. Ось наприклад, у Полтаві 4 штучних газони. Для команд це дає можливість повноцінно готуватися до чемпіонатів різного класу– коментує голова Житомирської ОДА.

«Це хороша інвестиція в молодь, в наших дітей та спортивне майбутнє Батьківщини!» Саме такими словами губернатор розпочав розмову про гроші. Державний фонд регіонального розвитку та обласний бюджет затвердили суму у 87 млн. гривень. На сьогодні профінансовано лише 65 млн. Проте, безумовно, що додаткові кошти, які вже передбачені бюджетом ДФРР, ще знадобляться. Це сума близько 18-20 мільйонів гривень.

«Відвідуючи матчі футбольного клубу «Полісся», які проходили в Коростені в осінню пору, хочу зазначити, що однозначно некомфортно себе почувати під дощем з парасолькою. Тому поставив собі за мету зробити все для того, аби 5000 місць із 5500 наявних було накрито!»

Тетяна МОНЬКО

Будьте першим, хто прокоментував "Стадіон «Полісся» «прикрашатиме» дбайливо реставрована радянська символіка?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*