Якщо колядувати, то з розмахом: студенти-педагоги колядують у Бердичеві

«Поновила весь репертуар, зазирнула на більш складні колядки. Але ми з ними справились. Дітям цього року давала вибір. Принесла 12 колядок, наспівала, награла і вони обирали самі колядки, які їм до вподоби», – розповіла авторка проекту «Привітай колядками Бердичів» Ольга Яблонська.

За ініціативи пані Ольги та за підтримки її студентів музичного відділу Бердичівського педагогічного коледжу уже четвертий рік поспіль гамірна ватага колядників вітає містян з новорічно-різдвяними святами. Відвідують різні трудові колективи.

Цього року 16 хлопців і дівчат у національних костюмах під акомпанемент музичних інструментів хором виконують давно відомі і дещо призабуті колядки. У новому приміщенні дитячої поліклініки для медиків співають вперше. Але студентські колядки ті добре пам’ятають з минулих років.

«Колядники щороку до нас приходять, надихають нас до праці, заряджають енергією на цілий рік, ми завжди раді їм, радо їх зустрічаємо, їхні гарні пісні нас надихають на працю і, скажемо, на гарний настрій», – пояснила заступниця директора КП «ЦПМСД» Валентина Ковальчук.

Надія навчається на 2-му курсі у коледжі. Але колядує вперше. Найважче, каже, було вивчити тексти колядок. Репетиції проводили після занять вечорами.

«Погодилась піти колядувати, приносити радість людям, бо не кожен зараз ходить такою великою купою людей і співає пісні. Для мене це реально важливо, щоб народ не забував, що взагалі існують великі звичаї колядування», – сказала студентка коледжу Надія Безстрашна.

На швейній фабриці колядники, як і годиться, спочатку йдуть колядувати і посипати господині. Колектив гарно зустрічає студентів і щороку запрошує до себе.

У трьох цехах, де шиють і кроять відомі у світі бердичівські костюми, працівниці відкладають справи. Маленька перерва, кажуть, піде на користь. Адже незабаром Новий рік і так хочеться поринути в атмосферу прийдешніх свят.

«Ми сьогодні побували наче в казці, наче в ті часи стародавні, коли наші бабусі, прабабусі одягали хустинки і збиралися на таких вулицях, велика кількість традицій українських народних і ходили кругом щедрували», – розповіла працівниця фабрики Галина Вакулюк.

Ті, хто колядує вдруге, розповідають: на зібрані кошти у коледжі беруться реставрувати національні костюми, в яких виступають. Разом з тим по мірі можливостей витрачають на благодійність. Але колядувати йдуть не заради грошей, а для святкового настрою собі і людям.

«Це дійсно цікаво, море позитивних емоцій, адже іти і щороку вітати людей, дарувати їм радість, посмішку і вітати з прийдешнім роком – це завжди чудово і приємно самому», – поділився враженнями студент коледжу Богдан Беззубець.

«Колядуємо, сповіщаємо людей про новину, що Христос народився в яслах, що Він народився в наших серцях. Він зійшов нам на цю грішну землю, дав нам великий подарунок – вічне життя і ми Йому дякуєм за це», – сказала студентка коледжу Світлана Присяжнюк.

Виконують студенти колядки, щоб привернути увагу людей до української культури.

«Хочеться оцим 10-хвилинним маленьким концертом зігріти серця наших бердичівлян і надихнути їх радістю, вірою в світле майбутнє і в те, що Україна – найкраща країна, що нас чекає попереду світле, гарне майбутнє», – розповіла Ольга Яблонська.

На майбутнє традицію колядувати у коледжі хочуть розвивати, доповнюючи віднайденими і призабутими обрядовими піснями.

Будьте першим, хто прокоментував "Якщо колядувати, то з розмахом: студенти-педагоги колядують у Бердичеві"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*