Святкуємо 8 березня! Що ми знаємо про цей день?

Kantar TNS Online Track провело опитування серед українців і з’ясувало, що переважна більшість з задоволенням святкує Міжнародний жіночий день.

Майже половина опитаних вважають цей день хорошим приводом зробити приємне близьким жінкам, а кожен п’ятий відзначає, що це свято, яке покликане нагадати про права жінок. Лише 9% вважають Міжнародний жіночий день пережитком радянського минулого.

Портал По той бік новин зібрав цікаву добірку фактів про цей день.

В Україні жінки отримали право голосувати на виборах у 1917 році.

В українському Парламенті — 12,4% жінок.

За офіційною версією, свято 8 березня, пов’язане із «маршем порожніх каструль», який відбувся 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Тоді жінки працювали на текстильних фабриках по 16 годин на добу. Під час маршу вони били в ці самі каструлі, вимагаючи надати їм 10-годинний робочий день, рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право.

Інші версії пов’язані із протестами повій. 8 березня 1894 року — у Парижі відбулася демонстрація повій. Вони вимагали визнати їхні права нарівні з тими працівницями сфери послуг, які шиють одяг чи печуть хліб, і заснувати спеціальні профспілки.

Схожі акції відбулися в 1895 році в Чикаго, а в 1896 — в Нью-Йорку. Ці протести й стали передумовою пам’ятного з’їзду суфражисток (від англійського слова suffrage — «виборче право») в 1910 році, де і було вирішено оголосити 8 березня день жіночим і міжнародним, як це запропонувала Клара Цеткін. Кажуть, що мовляв, в радянській версії «повій» замінили на «трудящих жінок».

У 1914 року 8 березня вперше відзначили в Києві. У перше десятиріччя радянської влади Міжнародний день жінок став державним святом, щоб підкреслити образ «нової радянської жінки». 1966-го 8 березня стає святом і неробочим днем у СРСР.

У 1979 році Генеральна Асамблея ООН схвалила Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку ратифікували 150 країн, серед яких і Україна.

Будьте першим, хто прокоментував "Святкуємо 8 березня! Що ми знаємо про цей день?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*