Тут і томографія, і травмпункт: у Бердичеві відкрили відділення екстреної меддопомоги (ВІДЕО)

У співпраці державної і місцевої влади у Бердичеві відкрили відділення екстреної медичної допомоги. Це вже третє на Житомирщині з семи запланованих. Пів року відбувалась реконструкція приміщення. Голова Житомирської облдержадміністрації каже: за підрядників не соромно.

«8 мільйонів тільки на реконструкцію. Окрім того бачимо дороговартісне обладнання, новий КТ, новий рентген-апарат, новий операційний стіл з новим світлом. Депутат обласної ради, який є хірургом, Павло Журбенко підтвердив, що це є якісне обладнання», – говорить Віталій Бунечко, голова Житомирської ОДА.

Бердичівська міська рада додатково виділяла кошти на обладнання для відділення, де працюватиме 63 працівники. Тут є багато підрозділів, зокрема колишній травмпункт. Тепер це одне ціле відділення. Кабінет рентген-діагностики і комп’ютерний томограф дозволять швидко діагностувати у людей різні хвороби. Лікар-ренгенолог Марина Чумак саме вийшла з декретної відпустки і працюватиме на комп’ютерному томографі. Медпрацівниця проходила курси роботи на даному обладнанні. Навчання, каже, плануються ще.

«Ми можемо досліджувати головний мозок, легені, будь-яку частину тіла. Можемо пухлини знаходити. Якщо це буде печінка чи нирки, ми можемо дати внутрішньовенне контрастування, щоб краще побачити. Для цього в нас є інжектор», – розповідає Марина Чумак, лікар-рентгенолог.

Таке обладнання, на думку медиків, ривок для медицини Бердичева, адже людям  не доведеться їздити до обласного центру.

У відділенні значну роль відіграватиме лабораторія термінових досліджень. Коли поступатиме пацієнт, йому надаватимуть першу невідкладну медичну допомогу, куди входить загальний аналіз крові.

«Який буде проводитись на гематологічному аналізаторі. Швидкість дослідження 2 хвилини. Далі буде проводитись загальний аналіз сечі на аналізаторі, результат також через 2 хвилини. Біохімічні аналізи і глюкоза крові», – розповідає Ольга Валеня, завідуюча клініко-діагностичної лабораторії термінових досліджень екстреної медичної допомоги.

Робитимуть тут за призначеннями лікаря і багато інших аналізів. Зокрема можна буде проводити дослідження на згортання крові або ж на гострі стани при інфарктах та інсультах.

«Це відділення – це зразок і візитівка для всіх жителів громади. Тому що сюди перше звертається пацієнт. Тепер наше завдання – якісно надавати послуги. Працівники всі кваліфіковані, поповнюється відділення новими молодими спеціалістами», – каже Лариса Бабікова, директор КНП «Бердичівська міська лікарня».

Обласне і міське керівництво підсумовує: медичний персонал має комфортні та сучасні умови для надання медичних послуг.

«Класне обладнання для бердичівлян, жителів усього Бердичівського району. 160 тисяч людей зможуть отримати гарні послуги. Було б класно, якби сюди люди приходили просто для профілактики», – говорить Віталій Бунечко.

«Ми себе ставимо на рівень дійсно європейського міста, враховуючи нашу історію. В мене та межа, до якої я прагну, – це європейське місто», – додає Бердичівський міський голова  Сергій Орлюк.

Нардеп Богдан Кицак обіцяє знайти кошти на подальший ремонт медзакладу. Але після розробки лікарнею і містом робочого проекту. Мова про відділення анестезіології. Він коротко підсумовує витрати держави та міста і зауважує: Житомирщина найкраще в Україні справляється з відкриттям і запуском приймальних відділень медзакладів у рамках програми «Велике будівництво».

«Найбільша сума витрачена саме на обладнання, це близько 30 мільйонів. Близько 2 мільйонів було з міської лікарні у зв’язку з договорами з НСЗУ, трішки більше 2 мільйонів з міської ради. Залишкова сума – це більше 20 мільйонів – якраз йшло з державного бюджету», – каже нардеп Богдан Кицак.

У день відкриття відділення екстреної медичної допомоги лікарі приступили до своїх обов’язків.

Будьте першим, хто прокоментував "Тут і томографія, і травмпункт: у Бердичеві відкрили відділення екстреної меддопомоги (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*