У Бердичеві протест: люди проти завищених тарифів (ВІДЕО)

Бердичівляни не готові миритися з підвищенням цін на тарифи за комунальні послуги. Тому у неділю 17-го січня вчергове прийшли на мітинг до міської ради. Понад сотня людей не зважає на мороз: безвихідь, кажуть, змушує йти до міської влади.

«Ми прийшли сюди сьогодні, щоб добитися якоїсь правди, щоб були трошки знижки на газ, на транспортування, бо вже неможливо! Пенсії не вистачає, а в кого одна людина живе на одну пенсію, як їй і на ліки, і на газ? Це геноцид по газу роблять нам! Хочемо добитися правди якоїсь, щоб люди жили в достатку, так, як отам у Верховній Раді», – розповідає Галина Іванівна, бердичівлянка.

«Підняли тарифи, підприємства практично зачинені, малий бізнес закритий, доходів у людей практично немає і підняли тарифи до такої міри, що далі куди?! Як його жити?! Все залежить від нашої влади, вони що захотіли, те і вичворяють», – каже Віктор, бердичівлянин.

«Ви знаєте самі, які у мене пенсія, я плачу все за газ один, в хаті сьогодні холодно. А на решту – продукти – нема нічого. Душа болить і кричить», – говорить Олена Сигізмундівна, бердичівлянка.

У Бердичеві люди збираються на протестні мітинги не вперше. Кажуть, продовжуватимуть це робити.

«Проблема саме з платіжками, нема бази, з якої вони висосали цю суму, люди почали отримувати ці платіжки, маючи в хаті 1700-2000 тисячі гривень. Платіжки повністю забирають ці гроші, а їсти як? Вирішення цього питання в межах міста немає, воно є тільки в Києві. Є президент, кабінет міністрів, депутати, а де наш нардеп від Бердичева? Немає. Він знав про цей мітинг, але сюди не прийшов», – каже Олександр Афанасьєв, бердичівлянин.

Міський голова Бердичева Сергій Орлюк до обуреного платіжками за комуналку натовпу людей вийшов. Каже: особисто проблем із цінами вирішити не в силах. Але і не може бердичівлян лишити з проблемою сам-на-сам. Люди, користуючись можливістю, намагаються паралельно вирішити з ним особисті господарчі проблеми, питання субсидій, цікавляться, чому в інших містах і цини інші.

Всі необхідні запити з приводу питання ціни за газ і його транспортування, які місцева влада могла, уже відправлені в різні інстанції, каже очільник міської громади. Наразі чекають результатів.

«З приводу транспортної системи газопостачання на території нашої громади: не питання підняти це на сесії, не питання сказати, що ми готові взяти труби на баланс. Питання, чи ми готові дійсно їх брати. Тому що взяти не знаючи економічної ефективності, – я, як колишній підприємець, знаю ціну грошам. Я не дозволю займатись популізмом і взяти труби на баланс, щоб потім ці тарифи піднялися врази, бо треба чи брати в оренду підприємство, чи створювати своє підприємство, яке буде за ними дивитися. Всьому є своя ефективна якась складова. Запити ми направимо в «Житомиргаз», щоб вони показали наші межі. Будемо чекати результатів на найближчу сесію, яка у нас буде», – каже Сергій Орлюк, міський голова Бердичева, керівник Бердичівської ОТГ.

На його думку, державне керівництво має вплинути на ситуацію і шукати шляхи вирішення «тарифного геноциду». Інакше сумні наслідки неминучі.

«Коли в нас виникає проблема по газу і нам треба заплатити ті борги, які виникли в тепломережі, ми шукаємо ці гроші і закриваємо ці борги. Попри тарифи і несплату людьми. І я би просив владу так само шукати варіанти вирішення проблеми. Хай це буде голослівно, але так не далеко і до бунту», – додає він.

Люди емоційно висловлюють своє обурення цінам у платіжках. Врешті  ініціативна група спільно з міським головою вирішили скликати позачергову сесію міськради у зв’язку з вимогами жителів міста. Також містяни прагнуть витребувати у компетентних структур, кому належать газові магістралі та як утворюються ціни на транспортування блакитного палива. З’ясувати хочуть і  чиїм газом користуються узагалі. Звітувати про результати просять у ЗМІ, на офіційному сайті та в соцмережах.

Як це було – дивіться у відео.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві протест: люди проти завищених тарифів (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*