У Чорнобильській зоні гуляє стадо диких корів

Стадо із 19 голів побачили у селі Луб’янка, Київської області, що знаходиться в зоні відчуження. Корови з телятами та биками рухались згруповано по засніженій посадці. Про це сьогодні , 21 січня, повидомив ресурс Slavutich

Очевидці були переконані, що це дикі корови, адже люди у тій місцевості не живуть. Проте, як  свійські тварини стали дикими та як вижили в природніх умовах?

Після аварії у  населенні пункти зони відчуження повернулись деякі місцеві мешканці. Згодом їх назвали самопоселенцями. Були такі й у селі Луб’янка. Чоловік та дружина були літнього віку, проте все ще тримали корів. Коли вони померли, тварин прихистив сусід, а у 2012 році за худобою вже стало нікому доглядати. Вивезти тварин із зони відчуження неможливо. Корови були змушені пристосовуватись до нових умов виживання і за 9 років з декількох особин їх кількість зросла до 19. З них 16 дорослих корів і 3 телят.

Фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника стверджують, що здичавіла худоба стійко переносить умови, в яких опинилась, включаючи холодну морозну погоду. Тримається стадо разом. Телята обирають найбезпечніше місце між дорослим бугаєм і коровами. Молоді бики залишаються у стаді, а не створюють своє, після досягнення  зрілості.

Дикі корови «кочують» по території навколо Луб’янки. Колись самопоселенці вирощували багато городніх культур для особистого вжитку. Земля там родюча, тому й досі є чим поживитися. Крім того, худоба харчується гілками, сухою травою та іншими дарами дикої природи.


Будьте першим, хто прокоментував "У Чорнобильській зоні гуляє стадо диких корів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*