У Житомирі до кінця 2022 року побудують дитячу інфекційну лікарню за 48 млн грн

В одному з корпусів Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру побудують дитячу інфекційну лікарню. Реконструкція приміщення передбачена програмою Президента України “Велике будівництво” та вартуватиме 48 млн грн. Ремонтні роботи планують розпочати негайно.

“Нові виклики і реалії нашого часу, пандемія змусили нас зовсім по-іншому подивитися на інфекційні хвороби і на ті проблеми, які в нас є. Ідейним вдохновителем відкриття дитячої інфекційної лікарні, якої в нас на території Житомирщини ніколи не було, була Остапченко Наталія Михайлівна. На базі одного з корпусів протитуберкульозного диспансеру (ред. будуємо) саме дитячу інфекційну лікарню. Дітки, які хворіли інфекційними захворюваннями, були в орендованому приміщенні в нашій районній інфекційній лікарні. Це викликало абсолютний дискомфорт. Сьогодні ми знаходимося вже фактично на початку будівельних робіт. Сам проєкт вартує 48 млн грн – це дві черги.

Вартість першої черги (ред. складає) 35 мл грн – це реконструкція внутрішніх приміщень, влаштування покрівлі. Вартість другої черги – 13 млн грн: утеплення та оздоблення фасадів, благоустрій території, підключення до зовнішніх інженерних мереж”, – розповів голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко.

До кінця 2020 року передбачено 25 млн грн видатків,  22,5 млн грн з яких – це кошти Державного фонду Регіонального розвитку та 2,5 млн грн – обласний бюджет. В двоповерховій будівлі будуть виконувати перепланування для розміщення двох відділень: відділення гострих кишкових інфекцій на першому поверсі та повітряно-крапельних інфекцій. Нова дитяча інфекційна лікарня розрахована на 40 пацієнтів. Підрядною організацією, яка виконуватиме будівельні роботи, виступає “Комфортбуд”. Крім ремонтних робіт медичному закладу також необхідне нове обладнання, лікувальна та діагностична апаратура, проте поки коштів на це не передбачено.

“Нам би дуже хотілося, щоб коли ми завершимо будівництво інфекційної лікарні, пандемія мала не такий масовий характер але (ред. у лікарні) на другому поверсі буде окремий бокс, який не буде давати поширюватись (ред. інфекції).

Якщо ми будемо в такій же ситуації, як зараз, тоді ця лікарня буде надавати послуги тільки для ковідних діток. На базі інфекційної лікарні також передбачена киснева станція, тому, я сподіваюся, що потреби в кисневих концентраторах не буде. 

Це буде обласний комунальний заклад, тому я впевнений, що з депутатами облради ми зможемо пристойно наповнити цю лікарню обладнанням, яке необхідне для лікування інфекційних хвороб”, – додав очільник ОДА.  

Він також запевнив, що проєкт розрахований на 2 роки, тому до кінця наступного 2022 року обласну дитячу інфекційну лікарню вже добудують. 

“Протитуберкульозний диспансер і далі надаватиме послуги хворим. Зараз діти (ред. які лікуються від туберкульозу) знаходяться в сусідньому корпусі, тому питань немає. На сьогоднішній день госпіталізація дітей проходить тільки на заразні форми туберкульозу. А для нового інфекційного відділення будуть необхідні ШВЛ, концентратори, а також нові фахівці: дитячі інфекціоністи, педіатри, ревматологи”, – зауважив директор обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик.


Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі до кінця 2022 року побудують дитячу інфекційну лікарню за 48 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*