У Житомирі ліквідували нарколабораторію та 2 притони – викрили ще понад десяток наркогруп

З початку поточного 2021 року правоохоронці Житомирської області розпочали 162 кримінальних провадження, з них 74 – це тяжкі та особливо тяжкі злочини, пов’язані з розповсюдженням наркотиків. Про це сьогодні, 8 квітня, розповів начальник управління ГУНП в Житомирській області під час прес-брифінгу. 

“По 82-ом кримінальними провадженням особам повідомлено про підозру через незаконний обіг наркотиків. За статтею 307 ККУ про розповсюдження наркотиків та психотропних речовин 30-ти осабам-наркозбувачам повідомлено про підозру. З початку року ліквідовано одну нарколабораторію та два наркопритони. До суду скеровано понад сотню кримінальних проваджень, пов’язаних з наркозлочинністю”, – зазначив начальник ГУНП.

Зокрема,71 кримінальне правопорушення пов’язане зі збутом наркотиків, у тому числі у 9 – з використанням мережі інтернет.

 Про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст 307 ККУ, тобто продаж наркотиків або психотропних речовин, повідомлено 37 особам, або майже у кожному четвертому із зафіксованих фактів. Половину цих збутчиків клопотанням поліції взято під варту. 

3 незаконного обігу вилучено більше 2,5 кг наркотиків та психотропних речовин, у тому числі амфетаміну, метадону та інші. 

У першому кварталі 2021 року суду направлено понад сотні обвинувальних актів щодо осіб, причетних до незаконного обігу наркотиків, у тому числі обвинувачувальні акти відносно члениа 5-ти злочинних груп наркозбутчиків. Серед названих – 2 організовані групи наркоторговців, куди входили 10 осіб (по 5 у кожній). Слідчі поліції задокументували понад два десятки епізодів злочинної діяльності членів ОЗГ, у більшості випадків йшлося про постачання наркотиків засобів та психотропних засобів у місця позбавлення волі. Організаторами груп були особи, які відбувають покарання, а виконавцями – уже звільнені з колонії. 

Також цього року викрито і припинено діяльність ще 5 груп наркозбутчиків, у тому числі 2 – з ознаками організованості:

  • у лютому були затримані члени організованої групи, що діяла у Житомирі, після отримання чергової оптової партії психотропних речовини у поштовий відправленні.  Троє осіб займались постачанням небезпечний речовини, ховаючи їх в дитячих іграшках та одязі.  Замовлення члени групи отримували через мережу інтернет, оплата йшла на банківські рахунки, а товар відправлявся по всій Україні через поштові сервіси;
  •  інша організована злочинна група- 4 осіб, троє з них житомиряни, які проходять замісну підтримуючу терапію.  Ця обставинних дала змогу організатору налагодити безперебійний канал отримання нарковмісного медичного препарату для подальшого його продажу; 
  • ще 7 осіб, членів однієї групи, поліцейські викрили у виготовленні амфетаміну на території с. Піски Житомирського району. Чоловіків затримали під час транспортування автомобілем психотропної речовини до Житомира у січні 2021 року;
  •  у продажі наркотиків та причетності до незаконного зберігання зброї підозрюються ще двоє громадян, яких затримали у лютому поліцейські на автодорозі Київ-Чоп також під час перевезення з Києва до Житомира  амфетаміну;
  • троє осіб, затримані у березні 2021 року, займались закиданням на територію однієї з колоній канабісу та психотропних речовин. Нині їм повідомлено про низку кримінальних діянь. 

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі ліквідували нарколабораторію та 2 притони – викрили ще понад десяток наркогруп"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*