У Житомирі підписали «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM компаніях»

Учора, 29 вересня, у Житомирському державному технологічному університеті відбулось підписання «Технологічного Пакту для розвитку жінок у STEM компаніях».

Пакт ініціювала STEM-коаліція за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні та у партнерстві з ЖДТУ.

До підтримки розвитку жінок в STEM-компаніях та підписання Технологічного Пакту долучились і представники бізнесу: Тетяна Карпчук – заступник директора ТзОВ «ІСМ Україна», Вадим Лиски – комерційний директор Житомирського картонного комбінату і  Наталя Андрійчук – генеральний директор Viseven.

Абревіатурою STEM позначається популярний в освіті напрям, який охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics). В даному освітньому напрямку навчальні програми орієнтовані на природничі науки в поєднанні з інноваційними технологіями. До STEM спеціальностей можна віднести: IT, програмування, інженерію, високотехнологічні виробництва, біотехнології  і нанотехнології.

В сучасних реаліях, жінки можуть стати незамінними та високоефективними працівниками в STEM компаніях на абсолютно однаковому рівні з чоловіками. Якщо раніше вважалося, що працювати в такій направленості по більшій частині – чоловіча справа, то на сьогоднішній день така позиція стає міфом. Усі мають рівні права та можливості. Підтвердженням, закріпленням та шляхом до розвитку і поширення цієї тенденції став «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM компаніях».

На прес-конференції з нагоди підписання Технологічного Пакту, ректор ЖДТУ Віктор Євдокимов розповів, що цього року йому пощастило відвідати два міністерства в Голландії: Міністерство освіти та науки і Міністерство економіки та клімату. Безпосередньо там він підписав Технологічний Пакт.

«Це цікава ініціатива, яка дає нам можливість підтримувати жінок та дівчат в STEM-освіті. В Голландії є ціла урядова програма підтримки, коли дівчата починаючи з садочку долучаються до STEM освіти. Вони знають, що наразі мають великі перспективи свого фахового зростання»,пояснив ректор ЖДТУ.

«Уже рік існує такий проект, який відбувається завдяки ініціативі STEM коаліції в Україні і посольства королівства Нідерланди. Це Технологічний пакт, щодо збільшення кількості жінок в STEM сфері і щодо збільшення їх лідерського потенціалу. Наш пакт – це консолідація освітніх заходів, компаній, громадських інституцій, освітніх інституцій задля збільшення кількості жінок в STEM сфері. На сьогодні 80 % спеціальностей, що розвиваються, вимагають STEM навичок. До 2020 року потреба у таких фахівцях зросте ще на 17 %. На жаль, кількість жінок в цій галузі лише 23 %. Така ситуація і в інших галузях. Наприклад за кількістю жінок в політиці Україна займає 117 місце в світі з 134 країн. Відсоток жінок в парламенті лише 11 %. В Європі ж цей показник знаходиться на рівні 25 %. Вивчивши Європейський та міжнародний досвід STEM коаліція вирішила, що слід змінювати цю ситуацію. Слід зламати гендерні стереотипи щодо вибору професії, заохочувати, показувати дівчатам моделі успішних жінок, які досягли в цій галузі кар’єри та розвитку. Саме тому був запропонований даний технологічний пакт. Спочатку, відверто, в цьому проекті не було міста Житомир. Планувалося провести 5 форумів в найбільших містах України, але завдяки ініціативі та активній громадській позиції ЖДТУ як підписанту цього пакту, форум Жіноче лідерство в STEM сьогодні в Житомирі», розповіла представниця міжнародної STEM корпорації в Україні.

Директорка компанії «Viseven», одна з підписантів пакту Наталія Андрійчук розповіла про власний досвід заохочення роботи жінок у IT.

«Я директорка компанії з 2009 року. Тобто вже 9 років ми працюємо, і жінок в нашій організації більше 40 %. Тобто, нам вже іноді «закидають», що ми несправедливі по відношенню до чоловіків. Тому що майже весь середній менеджмент компанії – жінки. Але ми не є середньостатистичним показником у сфері. Дійсно, жінки в IT сьогодні все ж таки рідкість. Минулого року, я була залучена до заходу «Жінки в IT», який був організований посольством Канади. Тоді ми  їздили до Торонто. Мені було незручно, адже з Житомира була лише одна компанія. Сподіваюсь, що в майбутньому на таких заходах з нашого міста буде як мінімум три компанії. Технології сьогодні дуже молодіють. Ми повинні дивитися не лише на сформованих студентів, а і йти в школи та дитячі садки. Дипломна робота може стати початком бізнесу – так сьогодні працює світ. Моя донька, привчившись 6 років в Польщі була залучена до більше 5 комерційних проектів через свої дипломні роботи. Тобто, коли людина працює над дипломом, а бізнес потім цю роботу купує та впроваджує в себе – це є успіх. Ми маємо впроваджувати таке і в себе», розповіла вона.

Представник Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова додав, що військові готові підтримати питання гендерної політики.

«Питання актуальне і ми це відчуваємо на практиці в військовому інституті. Якщо років 8-10 тому, в нашому інституті навчалось 2-3 дівчини, то сьогодні їх 15 %. Вони на рівних виконують всі свої військові зобов’язання і мають навіть кращу успішність. Наприклад, наша курсантка 3 курсу, в цьому році зайняла 2 місце у всеукраїнському конкурсі на кращу наукову роботу», – пояснив він.

А ректор ЖДТУ Віктор Євдокимов розповів про гендерну політику в університеті.

«Рівно 50 % викладачів, докторів наук, кандидатів наук, асистентів в університеті жінки. Ми самі здивувались, коли порахували цей відсоток, адже це рівно 50 %. Серед студентів у нас 35 % дівчат, що представляють різні спеціальності. В цьому році створили два нових факультети в університеті Факультет комп`ютерно-інтегрованих технологій, робототехніки та мехатроніки та Факультет публічного управління та права. Цікаво, що спеціальність “Правоохоронна діяльність” в цьому році обрали багато дівчат, що свідчить про їх бажання працювати в системі правоохоронної діяльності», – розповів він.

Після заслухання всіх охочих озвучили зобов’язання підписантів та безпосередньо підписали «Технологічний Пакту для розвитку жінок в STEM компаніях».

Зобов’язання, що покладаються на підписантів Технологічного Пакту:

  • до 2020 року впроваджувати корпоративну культуру, яка сприятиме розвитку лідерства в організації незалежно від статі;
  • щорічно впроваджувати не менше 3 заходів для жінок у STEM, та створювати при цьому сприятливі умови для розкриття потенціалу жінки, а також залучати інших партнерів;
  • здійснювати моніторинг і готувати звіт щодо результатів, з метою збільшення ефекту і впливу технологічного пакту для жінок.

                                                                                  

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі підписали «Технологічний Пакт для розвитку жінок в STEM компаніях»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*