У Житомирі презентували яскравий шлях до школи – асфальт заграв веселкою та зацвів (ФОТО)

Сьогодні, 25 травня, у Житомирі презентували результати мистецької акції урбанізму – прямо на асфальті між ліцеєм №24  та житловими будинками по вулиці Шевченка, 105 та 107 “розквітли квіти та заграла веселка”. Вихованці навчального закладу разом з жителями мікрорайону та небайдужими житомирянами розмальовують свій шлях до школи.

“Сьогодні ми проводимо культурно-мистецьку акцію в рамках проєкту “TUMI: шлях до школи”. Це невеличкий інфраструктурний проєкт, який впроваджується в місті Житомирі за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ і спрямований на підвищення безпеки й комфорту пересування пішоходів й школярів до навчальних закладів міста Житомира. Сьогодні ми презентуємо частину роботи, яка вже виконана – це додатковий компонент, який не був передбачений початковою інвестиційною пропозицією, а з’явився в процесі комунікацій із навчальним закладом, безпосередньо Житомирським ліцеєм №24 та партнерами. Таким мистецьким заходом ми хочемо показати, що ця частинка зони міжквартального проїзду може використовуватися абсолютно по-іншому. Тому що сьогодні, на жаль, вона спільно використовується пішоходами та водіями. Але так, як пішоходи є менш захищеними учасниками дорожнього руху, ми бачимо можливість та доцільність зробити саме цю частину проїзду пішохідною та в подальшому не допустити пересування автомобілів. Це не буде створювати жодного дискомфорту для автомобілістів, оскільки всі будинки в цьому мікрорайоні мають не менше двох додаткових заїздів. Яскраві фарби, які були використані під час нанесення орнаменту, можуть додатково стимулювати дітей на творчість та створювати позитивний настрій для мешканців цього мікрорайону. Біля ліцею №24 ми також поставили два інформаційних табло – радари вимірювання швидкості для автомобілістів”, – пояснив директор комунальної установи “Агенція розвитку міста” Борис Пахолюк. 

У перервах між уроками діти розмальовують проїзд між школою та багатоквартирними будинками.

“Ми будемо рахувати, скільки використано фарби та балончиків після нанесення всього малюнку. Вартість близько 100 тис грн. Всі кошти на реалізацію арт компоненту – це безповоротна технічна допомога. Для місцевого бюджету це не коштує жодної копійки”,  – додав Борис Пахолюк. 

Вдень на асфальті поруч з ліцеєм малюють всі охочі, а ввечері простір перетворюється на майданчик для любителів фотографуватися та покататись на велосипедах, роликах тощо.

“За допомогою мистецтва ми намагаємося привернути увагу, що так, проєкт закінчується, але частина проблем залишається. Під час акції з тактичного урбанізму, діти самі власноруч перетворюють свій шлях до школи, додають трохи кольору та відчувають, як це бути без машин та почувати себе більш комфортно. Загалом, учасниками акції стали 50 дітей, але разом з тим, коли ми малюємо, до нас постійно підходять жителі та мами з дітьми, і навіть першокласники. Ми всім надаємо “право пензлика, балончика чи валика” й вони теж мають змогу помалювати.  Ми працюємо по змінам, з 10:30 до 12:30 та з 15:00 до 17:00. До 31 травня проїзд зачинено від руху авто, тому всі бажаючі можуть прийти й долучитися до чудової акції. Приходять тата і мами малювати та навіть житомиряни, які не є вихованцями ліцею. А ввечері ця зона перетворюється на майданчик, де катаються на скейтах, самокатах, пускають мильні бульбашки та фотографуються. Після завершення акції проїзд буде відчинено. Фарба довгостійка, але всі ми розуміємо, якщо поїдуть машини, то вона швидше зітреться.

Цим проїздом щодня користується близько 1,5 тис дітей, адже 77% вихованців дістається до ліцею №24 пішки”, – розповіла координаторка проєкту “TUMI: шлях до школи” Аліна Кундіч.

Яскраві кольори, орнаменти, квіти та Петриківський розпис – саме таким бачить асфальтний урбанізм авторка малюнку та художниця Анастасія Сладковська:

“Цей малюнок символізує відродження українських орнаментів в сучасному відображенні. Він переплітається з геометрією та містить елементи Петриківського розпису. Це простір для дітей, тому він виглядає так яскраво та позитивно. На виконання асфальтного малюнку піде близько 100 л фарби та 700 балонів. Фарба безпечна, а протримається в залежності від навантаження. Якщо тут буде дуже активний рух машин, то малюнки протримаються до осені, в тому числі й через не надто якісний асфальт. Фарби дуже якісні, вони не змиваються не течуть, не випаровуються в повітря, максимум – зітруться через механічні пошкодження при контакті з колесами. Багато дітей тут фотографуються і навіть випускники приходять на таку фотозону. Мене це надихає”.

“Раніше тут було нудно ходити й не було нічого цікавого, а тепер буде цікавіше всім йти до школи”, – розповіла школярка Оля.

“Тут ми малюємо до чи після уроків. Я вже другий день тут і мені це дуже подобається”, – розповіла шестикласниця Софія.

“Я раніше хотіла займатись малюванням, але не вийшло. А сьогодні тут з друзями розмальовуємо асфальт”, – поділилась  Марія.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі презентували яскравий шлях до школи – асфальт заграв веселкою та зацвів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*