Учасникам АТО виділили земельні ділянки – а на них ще й кіт не валявся…

Олесь брав участь у антитерористичній операції 2014 року: Щастя, Луганська ТЕЦ, 32-й блокпост. Нагороджений орденом «За мужність». Сьогодні він вперше приїхав на ділянку, яку отримав півтора (!) роки тому. Сказати, що Олесь здивований – це не сказати нічого: перед нами великий пустир без будь-яких ознак життя чи господарської діяльності…

«Я отримав свої сотки абсолютно безкоштовно. У міській раді відбувалось жеребкування. Кожна ділянка була підписана під номером, хто яку цифру дістане, таку ділянку він і отримає…» – каже Олесь. Він довго намагається зрозуміти, де саме його ділянка. Весь час заглядає у план. Нарешті, приблизно знаходить. Між ділянками немає не те, що парканів – навіть межа не прокопана!

Ділянки виділені під садівництво. Місце розташування доволі зручне: в околицях Глибочиці, неподалік від автодороги Житомир-Київ, хоча юридично земля належить Левківській сільраді. Склалося враження, що атошники не мають наміру щось будувати тут. Земельні ділянки залишаються у первісному вигляді.

Чому ветерани АТО не користуються пільгами, які отримали від держави? Лінощі? Невміння чи небажання працювати на землі? Злі язики кажуть, що багато хто хотів би продати свої ділянки…

Кому і що виділили

Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області на території всіх районів визначило земельні масиви загальною площею 2150 га, які придатні для передачі у власність учасникам АТО для будівництва та ведення господарства. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області.

«Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам, які приймали участь у антитерористичній операції по врегулюванню кризової ситуації в Україні та родинам загиблих військовослужбовців» – таке рішення ухвалила Житомирська міська рада 30.11.2016 р.

Учасники АТО діляться на 2 групи:

  1. Це учасники бойових дій, які мають статус учасника бойових дій. Які повернулись із пораненнями. А також учасники, які, на жаль, не повернулись.
  2. Це учасники бойових дій, які мають статус учасника бойових дій та які повернулись без ушкоджень.

Ділянки також виділяли в інших місцях, в тому числі безпосередньо в міських межах Житомира.

Чиновницький професійний «футбол»

Готуючи цей матеріал, я декілька тижнів (!!!) безуспішно намагалася отримати коментар від Ігоря Блажиєвського, начальника Департаменту містобудування та земельних відносин міської ради. Або хоча б його заступника. Тисячу разів телефонувала до секретаря, і вона кожного разу відповідала, що шефа нема на місці, що він у діловій поїздці, що він смертельно зайнятий, що заступник у відпустці тощо. Переносили зустріч тричі – в результаті її так і не було. Чому? Можливо, чиновникам департаменту є що приховувати від преси?..

Олеся ЛАВРЕНЮК


Дивіться також: Діти після АТО: сторінка з підручника чи рубець на все життя?

Будьте першим, хто прокоментував "Учасникам АТО виділили земельні ділянки – а на них ще й кіт не валявся…"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*