В Новоград-Волинському вимагають закриття фабрики через забруднення двох річок

10 травня жителі  Новоград-Волинська пройшли ходою містом, вимагаючи закриття картонного заводу в Понінці в Хмельницькій області, щоб запобігти подальшому забрудненню річок Хомора та Случ. В місті такий рух відомий під назвою #СТОППОНІНКА.

Боротьба з Понінківським картонним заводом триває не один рік. Нагадаємо, 2 травня у Новоград-Волинському районі Житомирської області люди перекрили трасу Київ-Чоп, аби привернути увагу до забруднення річки Случ.

Перші проби води почали брати ще у 2016 році, коли більша частина річок набула яскраво білого кольору. Тоді фахівці провели дослідження відібраних зразків і припустили, що це не хімічне, а біологічне забруднення гіфоміцетами, тобто геротрофними організмами, які відносяться до класу грибів. Ці організми розмножуються саме в стічних водах Понінківської картонно-паперової фабрики.

Після такого “очищення” стічні води потрапляють у річку Случ. Найбільше потерпають від цієї хімічної навали мешканці Баранівської ОТГ.

“19 квітня були взяті проби води та мулу з річок Хомора та Случ. Проби води в чергове показали, що рівень кисню у воді в 500-метровій зоні від скидів з Понінківської фабрики, на межі двох областей і при впадінні річки Хомора у Случ у рази менші за норму. Від нестачі кисню гине риба! В цьому плані результати аналізів 19 квітня мало чим відрізняються від результатів 12 квітня, коли відбувся масштабний мор риби в Баранівці” – повідомляє журналіст Дмитро Костюк.

Голова обласної ради Володимир Ширма також був запрошений на мітинг та пообіцяв пізніше, що проблему будуть вирішувати на черговій сесії.

“Долучився до народного ВІЧЕ #СтопПонінка з приводу масового забруденння річок Случ та Хомора Понінківською картонно-паперовою фабрикою. Прийняли резолюцію – будемо звертатись до центральних органів влади. Впевнений, що і на сесії обласної ради 23 травня депутати підтримають це звернення”.

Наприкінці віче організатори оголосили резолюцію з вимогою повної зупинки картонної фабрики до того часу, поки не будуть побудовані та введені в експлуатацію якісні очисні споруди. Також місцеві активісти будуть звертатися до представників у Верховній Раді, щоб пришвидшити вирішення цього питання, а Нацполіція розпочне кримінальну справу щодо загибелі риби в цих річках.

Будьте першим, хто прокоментував "В Новоград-Волинському вимагають закриття фабрики через забруднення двох річок"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*