«Велике будівництво» у Житомирі: завершення реконструкції обласного онкодиспансеру коштуватиме ще 40, 2 млн грн

У 2021 році планують завершити реконструкцію Житомирського обласного онкологічного диспансеру, його вартість оцінюють в 40,2 млн грн. Про це розповіла у середу, 7 квітня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко.

Рішення про розширення та модернізацію лікувального закладу було прийнято ще у 2017 році, у 2018 році почали будувати, а вже цього року реконструкцію Житомирського обласного онкологічного диспансеру включили до програми «Велике будівництво». 

«На сьогодні завершена термосанація будівлі із заміною всіх вікон, ремонт покрівлі, утеплення горища та фундаменту. З грудня 2018 року та протягом 2019 року добудували два поверхи поліклінічного відділення, а в 2020 році виконувалися внутрішні оздоблювальні роботи в приміщенні поліклініки, заміна комунікації, закуповувалися нові меблі та медичне утсаткування. Цього року завдяки включенню проєкту реконструкції онкодиспансеру у програму „Велике будівництво“ його вдасться завершити. Обсяг фінансування за весь час будівництва (з 2017 року) складає 94 млн грн. Залишок кошторисної вартості станом на початок року складає 40,2 млн грн, з них 36,2 млн грн передбачено з Державного фонду регіонального розвитку та 4 млн грн з обласного бюджету», — зазначила Наталія Остапченко.

«Цього року планується здійснити капітальний ремонт внутрішніх приміщень хіміотерапевтичного, онкогенікологічного, рентгенологічного та мамологічного відділень. Зокрема, завершуються роботи в приймальному відділені. Наразі завершено будівельні роботи в приміщеннях ендоскопічного, лабораторного, поліклінічного та амбулаторно-операційного відділень. Паралельно ведеться підготовка до встановлення сучасного лінійного прискорювача, який дозволить надавати променеву терапію онкохворим. Наразі щодня такої допомоги потребує близько 100 жителів Житомирщини», — розповіла Наталія Остапченко. 

Вона також зауважила, що сам лінійний прискорювач коштує від 60 млн грн, а реконструкція бункеру обійдеться в 24 млн грн:

«Для цього в нас в державному бюджеті України на 2020 рік було передбачено всього лише 4 млн грн, за які ми змогли виготовити проектно кошторисну документацію для реконструкції бункеру під лінійний прискорювач. Сьогодні оголошено тендер на реконструкцію бункеру, зараз намагаємося вирішити фінансове питання, бо тільки реконструкція бункеру буде коштувати 24 млн грн, сам лінійний прискорювач буде коштувати дуже дорого 60-64 млн грн. Крім того, буде потрібно придбати комп’ютерний томограф. Сьогодні вже створено за розпорядженням голови обласної державної адміністрації та обласної ради робочу групу, яка вивчає ці питання. Цей онкодиспансер був ну в дуже поганому стані, але протягом всього будівництва ця установа постійно працювала. Плануємо завершити всі будівельні роботи до кінця року».


Будьте першим, хто прокоментував "«Велике будівництво» у Житомирі: завершення реконструкції обласного онкодиспансеру коштуватиме ще 40, 2 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*