Як отримати субсидію на «комуналку» у 2018 р.? Докладний лайфхак

В 2015-2017 роках в Україні відбувся справжній бум субсидій: спрощено порядок надання документів, знято багато обмежень для нарахування цього виду допомоги. Субсидіантів значно побільшало. Субсидії сипались, як манна небесна, бо право на їх оформлення мала ледь не кожна друга-третя  родина. Сьогодні правила гри докорінно змінено – і люди розгубилися…

  1. Що таке субсидія?
  2. Кому необхідно поновити документи?
  3. Що нового в нарахуванні субсидій?
  4. Як подати документи?

З 1 травня 2018 року в Україні запрацював оновлений порядок надання субсидій. Для когось може стати прикрою несподіванкою той факт, що він позбувається цього виду державної допомоги. Отже, що таке субсидія і як вона нараховується зараз?

Що таке субсидія?

Субсидія – це адресна безготівкова соціальна допомога, яка  надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг тим громадянам, які не можуть самотужки їх оплатити. Призначається зареєстрованому члену домогосподарства, на якого відкрито особові рахунки в організаціях – надавачах комунальних послуг (наприклад, КП «ВЖРЕП», КП «Житомирводоканал», КП «Житомиртеплокомуненерго», ПАТ «Житомиргаз», інші). Крім того, субсидію може отримати і орендар житлового приміщення у разі укладення офіційного договору оренди. В такому випадку людина, яка знімає житло, має право на допомогу, не будучи зареєстрованою у квартирі/будинку.

Субсидії ЖКГ | TIMES.ZT

Кому необхідно поновити документи?

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії пролонгують автоматично. Однак для окремих сімей від 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових документів, якщо у складі домогосподарства є:

безробітні особи працездатного віку, які не стоять на обліку у службі зайнятості, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;

внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);

– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

– особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають;

– сім’ям, у складі яких відбулися зміни (одруження, смерть члена родини, народження дитини, інше);

– сім’ям, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Що нового в нарахуванні субсидій?

Від 1 травня 2018 року субсидія НЕ призначається, якщо:

– громадянин має у своїй власності житло, прирівняне до класу «люкс, преміум»: квартира площею 120 кв.м., будинок200 кв.м. (обмеження не стосується дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також тих сімей, в яких не менше року проживають троє та більше дітей). В цьому випадку доведеться платити  за комунальні послуги в повному розмірі;

– будь-хто з членів сім’ї субсидіанта або він сам має транспортний засіб, якому менше 5 років (обмеження не стосується мопедів та автомобіля, який був наданий у користування органами соціального захисту);

– у складі сім’ї субсидіанта є особи, які досягли 18-річного віку, в яких:

  • доходи відсутні,
  • доходи нижчі за встановлений розмір мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2018 року вона становить 3723 грн.),
  • працюючі за кордоном.

Таким людям автоматично буде нараховуватись дохід в розмірі 3 прожиткових мінімумів ( 3 х 1762 = 5286 грн. УВАГА! Це станом на 01.05.2018 р., при зміні прожиткового мінімуму автоматично нараховується більший дохід). Це при умові обов’язкової сплати єдиного соціального внеску (819 грн.06 коп./міс.) за три місяці, з подальшою оплатою за місяць. У разі несплати або заборгованості, субсидія припиняється. Дане обмеження не стосується:

  • студентів денної форми навчання,
  • осіб, зареєстрованих у Державній службі зайнятості,
  • тих, хто отримує пенсію, стипендію, державну допомогу.

Особам, що працюють за кордоном, пропонується чесно декларувати доходи та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду України;

– сім’я має прострочену заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг понад 2 місяці. Поновити субсидію можна лише за умови документального підтвердження сплати боргу, заключення договору реструктуризації або оскарження в судовому порядку;

– сім’я оплатила послуги, придбала або отримала у інший законний спосіб (спадщина, подарунок) земельну ділянку, житло, транспортний засіб, будівельні матеріали, предмети довгострокового вжитку, вартість яких перевищує 50 000 грн. Раніше таке обмеження було знято;

неповнолітні діти, зареєстровані самі в житловому приміщенні (будинку), маючи батьків.

Звернення за субсидіями - статистика | TIMES.ZT

Змінено підхід до нарахування субсидій

З 1 травня 2018 року декларувати необхідно доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. Тобто, якщо в сім’ї субсидіанта, є одружений син, потрібно вказувати доходи його дружини та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою. Увага! При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються! Таким чином, нібито держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про возз’єднання українських сімей. Але більшість громадян впевнені, що таким чином держава відстежує наявність майна та коштів, наявних у людей. Цей пункт викличе багато суперечок та конфліктів.

До розрахунку субсидії не враховуються:

  • частина допомоги отримана при народженні або усиновленні дитини,
  • аліменти,
  • доходи від банківських депозитів,
  • допомога на поховання,
  • зарплата членів виборчих комісій,
  • допомога, яка отримана від благодійних та громадських організацій,
  • вартість безоплатно отриманих путівок,
  • одноразова допомога, отримана від органів місцевого самоврядування,
  • грошове забезпечення та інші види допомоги, отримані військовослужбовцями у період безпосередньої участі під час проведення АТО.

Якщо раніше субсидія нараховувалась 1 раз на рік, тепер це відбуватиметься двічі:

– у травні на неопалювальний період з 01 травня по 30 вересня;

– у жовтні на опалювальний період з  01 жовтня по 30 квітня.

Затверджено нові соціальні норми:

– газове опалення – 4,5 м.куб.на 1 кв.м. приміщення.

– електроопалення – 30 кВт/год. на 1кв.м.приміщення.

Як подати документи?

Для отримання субсидії громадянам необхідно звернутися за місцем зареєстрованого проживання (орендарям – фактичного) до управління праці та соціального захисту населення Богунського району (вул. Перемоги, 55) або Корольовського району (пл.Польова, 8). А також подати наступні документи:

заяву про призначення субсидії;

декларацію про доходи та витрати;

– в разі необхідності: договір оренди, довідки про доходи, інші документи.

Заява та декларація можуть бути надіслані поштою або через офіційний веб-портал Мінсоцполітики з накладенням цифрового або електронного підпису.

У статті перераховані найбільш типові випадки призначення та не призначення житлових субсидій. В індивідуальних випадках необхідно звертися до органів соціального захисту населення. Також діє урядова гаряча лінія 15-45, де можна отримати відповіді на питання, які вас цікавлять.

Орина МАРКЕВИЧ

Раніше TIMES.ZT писав: Як «Житомиргаз» ошукав житомирян і як повертатиме їм незаконно вилучені кошти

Будьте першим, хто прокоментував "Як отримати субсидію на «комуналку» у 2018 р.? Докладний лайфхак"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*