Як полегшити симптоми сезонної алергії: рекомендації МОЗ

Сезонні алергічні симптоми дратують ледь не третину населення нашої планети. А уникнути контакту з алергеном не так вже й просто, тому що вітер розносить пилок рослин дуже швидко в різні куточки міста. Власне, зовсім не обов’язково контактувати з алергеном, досить просто трохи часу побути на свіжому повітрі.

Міністерство охорони здоров’я у своєму офіційному Telegram-каналі нагадало, що пилкових алергенів близько 100 видів.

Які рослини викликають алергію?

До найпоширеніших відносять: амброзію, медову траву м’яку, тимофіївку лучну, кострицю, житню траву, стоколос, пажитницю багаторічну, мітлицю, пахучу траву звичайну, кітніка Лугового.

Симптоми сезонної алергії

У МОЗ пояснили, що все залежить від алергену, який подразнює рецептори вашого організму. Найпоширенішими симптомами є чхання, закладеність носа, свербіж шкіри, сльозотеча, почервоніння, кашель. Але будьте уважними, тому що такі симптоми можуть викликати й інші захворювання організму, тому варто звернутись до спеціалізованого лікаря й виявити алерген. 

Як виявити збудника алергії?

Лікарі алергологи за допомогою молекулярної діагностики можуть знайти причину неприємних алергічних реакцій. Таку діагносту можна проводити  навіть під час вживання антигістамінних препаратів, які є життєво необхідними для деяких людей. Якщо ж таких препаратів ви не приймаєте, то можна пройти прик-тест. Тільки після виявлення причини алергічних симптомів лікар зможе призначити АСІТ терапію.

Чи зменшується кількість пилку, який викликає алергічні реакції, після дощу?

У МОЗ пояснили що дощова погода лише збільшує прояв алергії, сезонної астми або набряку, тому що алергенність білкової структури підвищується.

В Україні спостерігають 3 періоди цвітіння, під час яких люди можуть страждати через сезонну алергію:

1- весняний – з початку березня до середини травня – пов’язаний здебільшого із цвітінням дерев: вільхи, берези, ліщини, дуба, ясена, граба, бузку;

2- літній – із середини травня до кінця липня, викликаний пилком лугових та злакових трав – тимофіївка, грястиця, лихоцвіт, пирій, пшениці, жита, вівса, кукурудзи, кульбаби;

3 – літньо-осінній – з середини липня до жовтня, зумовлений цвітінням бур’янів: полину, лободи, подорожника, кропиви, амброзії.

Рекомендації щодо профілактики загострення алергічних реакцій:

Будьте першим, хто прокоментував "Як полегшити симптоми сезонної алергії: рекомендації МОЗ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*