Як позбутися страху літати

Позбутись страху літати

Кожен день над землею пролітає величезна кількість авіалайнерів. Подорожувати літаком зручно та швидко, саме тому цей вид транспорту в 2017 році обрало 10555,6 тисяч осіб. Таке число перевезених пасажирів в Україні за минулий рік зафіксували органи статистики. В порівнянні з 2016 роком кількість перевезених пасажирів в 2017 році збільшилась на 27,5%. Такі статистичні дані в галузі авіатранспорту надає Міністерство інфраструктури України.

Дехто не вбачає у польоті нічого страшного. Для таких людей це як звичайний процес, що не викликає ніяких зайвих емоцій. Однак є й інша категорія людей, для яких політ супроводжується відчуттям занепокоєння, тривоги та страху. Що робити та як заспокоїтись в такій ситуації?

Як заспокоїтись в літаку під час польоту

Страх перед польотом називають аерофобією. Причини її виникнення бувають різні:

  • Страх несправності літака, його несподіваної поломки;
  • Страх допущення помилки пілотом;
  • Страх перед замкнутим простором, що часто виникає на основі розвинутої у людини клаустрофобії;
  • Страх висоти;
  • Страх перед водою, невміння плавати. Може проявитися у людей, які знають, що тривалий час вони летітимуть над морем;
  • Страх несприятливих погодних умов;
  • Страх невідомого. Може виникнути перед першим польотом. Людина не розуміє до чого готуватися, у неї починає прокидатися фантазія, а кожен незрозумілий момент викликає тривогу;
  • Страх перед нічними польотами. Люди вважають, що в темряві літаку так як і автомобілю складніше рухатись, знижується видимість, а тому зростає потенційна можливість катастрофи;
  • Страх перед польотом одному;
  • Страх перед тривалим польотом;
  • Страх перед злетом, посадкою або турбулентністю.
  • Статистика вказує на те, що близько 15 % людей виявляє у себе страх перед польотом.

Страх літати - як побороти

Аерофобія може супроводжуватися:

  • Підвищеною пітливістю;
  • Діареєю;
  • Загальним поганим самопочуттям;
  • Проблемами з диханням;
  • Запамороченнями;
  • Дезорієнтацією;
  • Дратівливістю;
  • Неможливістю прийняти рішення;
  • Неспроможністю нормально мислити, аналізувати інформацію;
  • Песимізмом та сумним настроєм.

Позбутись страху літати в літаку

Щоб побороти страх перед польотом та почуватися на борту літака комфортно і спокійно, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Зверніться за допомогою до професійного психолога. Лікар спроможний виявити початкові причини існування фобії у пацієнта. На основі цього він призначить ефективне лікування. Навчіться контролювати себе: освойти техніку правильного дихання і розслаблення тіла. Відганяйте від себе погані думки, що можуть виникнути під час польоту. Думайте про те, що вас очікує після приземлення: крутий відпочинок, зустріч з родичами, вечірка з друзями, нова робота і т.д.
  2. Оберіть правильні ліки. Це можна зробити звернувшись до терапевта, сімейного лікаря або педіатра з проханням виписати ліки, що допоможуть розслабитися та заспокоїтись під час польоту. Лікар випише препарат на основі ваших індивідуальних особливостей та розрахує необхідне для вас дозування.
  3. Виспіться. У ніч перед вильотом рекомендується добре виспатися. В аеропорт також бажано приїжджати заздалегідь, щоб уникнути непередбачених ситуацій, які можуть збільшити вашу тривожність.
  4. Розплануйте час у польоті. Слід продумати, чим Ви будете займатися в літаку. Підготуйтесь завчасно: візьміть з собою навушники та завантажте на ваш гаджет новий цікавий фільм або кілька епізодів улюбленого серіалу. Не бажаєте дивитися – слухайте. Наповніть плей-лист в телефоні підбіркою нових треків. Музика допоможе відволіктись та подумати про щось більш приємне. Також з собою можна взяти книгу. Для поціновувачів читання, час пройде швидше та з користю.
  5. Правильно одягніться. Одяг має бути зручним, комфортним, а також він не повинен стримувати рухів. Оберіть місця в літаку. Якщо ви маєте страх перед польотом, постарайтесь обрати крісло біля проходу, щоб бути подалі від ілюмінатора. Найстабільніші місця в літаку знаходяться між його крилами.
  6. Перед польотом з’ясуйте всі невідомі для себе запитання пов’язані з польотом. Дізнайтесь відповіді в Інтернеті або запитайте у знайомих. Літак – самий безпечний вид транспорту. Пам’ятайте про це. Перед зльотом літак обов’язково перевіряють на справність. Якщо щось в ньому буде працювати не  належним чином у повітря він не злетить.
  7. Спілкуйтесь. Дізнайтесь щось нове про свого супутника: поділіться історіями з дитинства, розкажіть щось про себе, запитайте щось про нього.
  8. Бортпровідники. Якщо самому подолати страх не виходить – поспілкуйтесь з бортпровідниками. Вони нададуть відповіді на всі запитання, допоможуть при виникненні проблем, заспокоять.
  9. Алкоголь. Алкогольні напої вживати не рекомендується взагалі. Декого він може розслабити, а декому розігріє фантазію, загострить емоції та підвищить тривожність. Також алкоголь зневоднює організм, що підсилює відчуття дискомфорту.
  10. Турбулентність. Під час турбулентності у більшості людей починає прокидатися тривога. Головне – заспокоїтись. Сконцентруйтесь на чомусь приємному, зберігайте спокій, почніть глибоко дихати, нагадайте собі, що пілоти мають необхідні знання, навички та досвід, щоб вийти з зони турбулентності швидко та безпечно. У всіх пілотів є родини, вони також цінують своє життя, а тому будуть робити все можливе, щоб процес польоту був безпечним.
  11. Страх у дитини. Якщо летіти боїться Ваша дитина – не хвилюйтесь. Підготуйте малюка. Розкажіть про цей вид транспорту, про те як та чому він літає, а також опишіть самі яскраві моменти, що очікують дитину після перельоту. Візьміть з собою іграшки та цукерки, запишіть мультфільми.

Тетяна ОВСІЄНКО


Дивіться ще:

Будьте першим, хто прокоментував "Як позбутися страху літати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*