Як влаштований масляний фільтр автомобіля Р

Масляний фільтр автомобіля затримує продукти горіння, зносу двигуна, металеву стружку. Від ефективності його роботи залежить довговічність деталей двигуна, тому варто дотримуватися періодичності заміни витратних матеріалів, відповідно до рекомендацій виробника. Купувати масляні фільтри рекомендується в компанії АТЛ, оскільки важливо вибирати тільки якісні вироби, а також своєчасно виконувати їх заміну на своєму авто відповідно до технічного регламенту.

Конструкція

Фільтри, які використовуються для очищення масла в легкових автомобілях, мають схожу будову. Зазвичай вони складаються з таких елементів, як:

  • корпус у вигляді склянки;
  • фільтруюча частина;
  • пружина;
  • зворотний, перепускний клапан;
  • ущільнювач.

Корпус забезпечений декількома вхідними отворами для прийому масла, і одним вихідним. Монтаж виробу на двигун виконується за допомогою різьблення, нарізаного у вихідному отворі. У місці з’єднання запчастини з мотором встановлюється ущільнювальна накладка, яка перешкоджає втраті робочої рідини за допомогою бездротової технології.

Як матеріал для фільтруючого елемента в основному використовується картон зі спеціальним просоченням, який має форму гармошки і скручений в рулон.

Принцип роботи

Конструкція фільтрувальної частини дозволяє збільшити її робочу поверхню, що необхідно для якісного очищення мастила. Функція перепускного клапана полягає в тому, щоб в певних випадках безпосередньо пропускати робочу рідину в мотор, минаючи фільтруючий елемент. Наприклад, так відбувається під час запуску двигуна в сильний холод, коли мастило набуває густої консистенції і не може швидко пройти через систему фільтрації, не зруйнувавши її.

Функція зворотного клапана — запобігання перетіканню робочої рідини з масляної магістралі в піддон непрацюючого двигуна. Про правильну роботу цього клапана сигналізує індикатор тиску мастила, розташований на приладовій панелі. Нормальна тривалість його світіння становить 5–7 секунд після запуску двигуна.

Різновиди масляних фільтрів

Фільтри очищення масла можуть відрізнятися, в залежності від схеми пропуску мастильного матеріалу. Основні типи розхідників:

  • повнопотоковий;
  • неповнопотоковий;
  • комбінований.

Повнопотоковий елемент включений в масляну систему послідовно, і через нього проходить 100% мастила, що прокачується насосом. Він швидко очищає робочу рідину, але при цьому інтенсивно засмічується. При гранично допустимому забрудненні фільтра спрацьовує перепускний клапан.

Через неповнопотоковий розхідник проходить лише частина масла, через що швидкість очищення робочої рідини нижча, ніж у повнопотокового фільтра, при приблизно рівній якості очищення мастила.

У дизельних моторах вантажівок і будівельних машин зазвичай використовується комбінований фільтр. Він має високу надійність, оскільки застосовується повнопотокова схема очищення мастила — 90% від обсягу, і частково потокова — 10% масла.


Будьте першим, хто прокоментував "Як влаштований масляний фільтр автомобіля"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*