Як воно, бути водолазом: у Бердичеві – планові навчання (ВІДЕО)

На бердичівському міському пляжі – пошуково-рятувальна операція. Рятують рибалок, які тонуть і провалились під лід. Це планове тренування, але із справжнім зануренням водолаза в крижану воду у спецкостюмі сухого типу з  дихальним апаратом. Важить спорядження близько 40 кг.

«Всередину вода фактично не набирається, лише тільки лице, голова та руки, що має контакт з водою, буває у шию затече, а так він герметичний», – каже Олександр Пудрівський, водолаз.

Такі пірнання, каже, по суті його повсякденна робота. Олександр Пудрівський працює 9 років в комунальній пошуково-рятувальній службі на воді.

«Відчувається холод. Коли виходиш з води, під водою, поки ти працюєш, рухаєшся, холоду не відчувається, лише тільки руки трошки обмерзають», – додає він.

Мета тренувальних занять, кажуть учасники, відпрацювати командну роботу колективу на водному об’єкті.

«В нашій службі працюють професіонали, тому місто може відпочивати, рибалити спокійно, тут є люди, які завжди прийдуть на допомогу», – каже Валерій Шелепа, керівник комунальної пошуково-рятувальної служби на воді.

Костюмам водолазів, каже керівник, по 5-7 років. В них ще можна працювати. Але вони не відповідають потребам часу і новим розробкам. У бюджеті міста коштів на закупівлю нових нема, тому шукатимуть підтримки зокрема і у меценатів. Волонтери вже допомогли рятувальникам з новими французькими ношами для транспортування по льоду, засобами для надання первинної допомоги.

«Ми хочемо, щоб наша служба надавала платні послуги іншим районам і містам області. Це в нас за планом і це завдання міського голови, ми виконаємо це завдання. Коли ми зможемо заробляти самі кошти, думаю, покращимо матеріальний стан наших робітників. Сьогодні середня зарплата 5-6 тисяч, я отримую 7 тисяч гривень з преміями і з надбавками», – каже керівник служби.

Журналіста і депутата Валерія Шелепу нещодавно призначили очолити міську пошуково-рятувальну службу на воді.

«Для мене це був деякий виклик, бо все життя я працював сам на себе. Сьогодні міський голова дав можливість працювати на громаду. І я вам скажу в мене дивні відчуття, я отримую кайф, мені це подобається», – каже він.

Рятувальники допомогли тонучому рибалці, витягли його на берег. Роботу виконали, можливо, і не так швидко, як в реальному житті. Але, кажуть, хотіли наочно показати якісну роботу.

«На мою думку, мета заняття досягнута, рівень підготовки служби відповідає нормативним документам, тобто служба готова діяти за призначенням», – говорить Віктор Рябушко, начальник відділу з питань НС і ЦЗ населення.

В існуючих умовах, каже міський голова Бердичева, люди гарно спрацювали. Однак поліпшити їм умови роботи треба було давно.

«Що стосується забезпечення, це ще, вибачайте, радянська влада тут лишила це наслєдіє. Ми бачимо ту базу, яка тут, це ремонт і ремонт. Забезпечення матеріальної бази – весною ми повернемось до цього питання і, думаю, коли буде тепліше, проведемо ще навчання і тоді порівняємо цю базу і ту, яка буде в подальшому», – каже голова Бердичівської територіальної громади Сергій Орлюк.

Роботою керівника служби очільник міста поки задоволений. Після закінчення підписаного з ним на 3 місяці робочого контракту у чоловіка є шанс очолити цей колектив на тривалий час.

Будьте першим, хто прокоментував "Як воно, бути водолазом: у Бердичеві – планові навчання (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*