Які їсти солодощі, щоб не шкодити організму та фігурі

За вікном прохолодна осінь, а це означає, що в пошуках тепла та способів зігрітися ми згадуємо про теплі напої. А разом з ними й про смаколики. Багато людей страждають через те, що під час осінньо-зимових холодів набирають зайву вагу. Які ж смаколики обрати, щоб не завдати шкоди фігурі та здоров’ю в цілому?
При згадці слова солодощі, напевно, у кожного в уяві спливає образ тістечок, тортиків, цукерочок та пряників. Особливо важко доводиться тим, хто мріє про струнку фігуру та обмежує себе у смаколиках. Сівши на дієту, людина починає реагувати на них в 10 разів сильніше ніж зазвичай. Як кажуть: «Заборонений плід солодкий». Ось і тут, на кожному кроці починаєш помічати яскраві обгортки, купу різноманітних варіантів шоколадних батончиків та багато-багато інших спокус.
Однак, вихід є! Існують солодощі, які не шкідливі для організму людини, а навпаки, в помірній кількості навіть корисні!

Топ корисних солодощів:

1. Мед

Створене природою не може бути шкідливим. Мед прекрасно замінить цукрові сиропи до млинців чи сирників, а також зробить смачнішим чай, особливо трав’яний. Замість цукерки теж краще з’їсти ложечку меду. Тим паче вибирати є з чого – мед буває акацієвий, гречаний, липовий, луговий, травневий, буркуновий, вересовий.
Він містить вітаміни, мінеральні солі, фруктові кислоти та ефірні олії. Пасічники розповідають про його лікувальні властивості: він покращує імунітет, налагоджує нервову систему та нормалізує травлення.
В середньому, здорова людина може дозволити собі 1 чайну ложку меду на день. Однак розмір порції може змінюватись – залежно від індивідуальних особливостей людини. Варто пам’ятати й про те, що мед – сильний алерген, а тому вживати його треба помірно.

2. Сухофрукти

Сушені фрукти наділені корисними властивостями: вони зміцнюють судини, очищають кишечник, запобігають утворенню тромбів.
Вибір серед сухофруктів величезний: всім відома курага, чорнослив та фініки, родзинки та сушений інжир, сушені яблука та груші, банани та ківі.
Інжир підтримує роботу шлунку, сушені яблука корисні для печінки та нирок, чорнослив підвищує рівень гемоглобіну в крові, курага здатна покращити зір людини.
Однак, під час вживання сухофруктів не варто забувати про те що в них також є калорії. Звичайно їх менш ніж у цукерках, але вони є. Так, на 100 грамів сухофруктів припадає близько 200-300 ккал.

3. Гіркий шоколад

Більшість людей надає перевагу саме молочному шоколаду, недооцінюючи смак та користь гіркого темного.
З давніх часів чорний шоколад називали чорним золотом, оскільки його могли дозволити собі тільки дуже заможні люди. Чорний шоколад завжди асоціювався з достатком і розкішшю. В наш час чорний шоколад доступний для всіх охочих як за ціною так і за поширенням місць продажу.
Якісний темний шоколад складається з натуральних тертих какао-бобів. Властивості цього продукту найрізноманітніші: він корисний як для підвищення настрою, так і для роботи організму в цілому, що так необхідно під час осінніх та зимових холодів. Гіркий шоколад покращує кровообіг, приводить в норму тиск, заряджає мозок до активних дій та покращує його функціонування, а також полегшує перенесення жінками ПМС.
Щодо допустимих пропорцій, то на день людина може дозволити собі ¼ плитки шоколадки.

4. Зефір

Зефір складається з яблучного або будь-якого іншого фруктового пюре, яке збивають з цукром та яєчним білком в пухку повітряну консистенцію.
Важливо бути уважним при його виборі та звертати увагу та склад. Звичайний зефір не шкідливий, а от з хімікатами, барвниками, та додатковими компонентами – вже не дуже. Також варто пам’ятати, що залежно від складу зефіру змінюється його калорійність, а тому слід звертати на це увагу при покупці.
Зефір наповнює організм фосфором та залізом, білком та пектинами.
Користь зефіру проявляється у його здатності покращити травлення, зміцнити судини, покращити стан волосся та нігтів.

5. Пастила

Фото: соцмережі

Так як і зефір, здебільшого виготовляється з яблучного пюре. Однак можна зустріти й інші різновиди: з пюре малини, горобини, сливи. Крім пюре, до пастили додають яєчний білок, тому вона ніжна, малокалорійна та смачна.
Серед корисних елементів у вмісті пастили є білки, вуглеводи, рослинні волокна, вітаміни.
Споживаючи цей продукт, людина зміцнює свої кістки та покращує процес кровотворення.

6. Халва

Фото: соцмережі


При виборі халви обов’язково слід звертати увагу на її склад. Існує багато шкідливих варіацій даного продукту. В складі справжньої та смачної халви має бути соняшникове, арахісове або кунжутне насіння та мед.
Халва багата на протеїни, вітаміни, корисні жири та органічні кислоти. Вона зміцнює судини, очищає шкіру та налагоджує травлення.

7. Мармелад

Мармелад допомагає в лікуванні шлункових захворювань та покращує діяльність щитовидної залози.
Однак і тут варто бути уважним. Мармелад буває різним. Кольорові мармеладні змійки, яскраві кульки, посипані цукром, які так люблять дітлахи – не корисні. Обирайте мармелад, виготовлений з ягідного або фруктового пюре, агар-агару чи желатину.

8. Фрукти і ягоди

Звичайно, влітку асортимент доступних та корисних фруктів та ягід ширший, ніж в період холодів, однак є й такі, які можна придбати в будь-яку пору року.
Фрукти та ягоди – натуральні природні солодощі. В їх складі є величезна кількість вітамінів, мінеральних сполук та антиоксидантів. Вони корисні для підтримки правильного функціонування організму та допомагають зміцнити імунітет.
Ягоди та фрукти не містять багато калорій, а тому не завдадуть шкоди фігурі.

Тетяна ОВСІЄНКО



Читайте також: 

Що споживати восени, аби менше хворіти
«Солодке зло»: в чому шкода цукру та як себе обмежити в солодощах

1 коментар до "Які їсти солодощі, щоб не шкодити організму та фігурі"

  1. Мені здаєть що щоб не зашкодити фігурі солодощі краще не їсти в загалі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*