З першого червня в Житомирі почнуть працювати інспектори паркування

У Житомирі на базі муніципальної інспекції вводиться підрозділ  – інспектори з порушень паркування. З 1 червня інспектори у тестовому режимі фіксуватимуть порушення та попереджатимуть водіїв. Після закінчення тестового періоду   водії змушені будуть платити від 340 до 680 грн штрафу. Про це у понеділок, 17 травня, розповів заступник міського голови Олександр Шевчук:

«Ми починаємо тестовий режим, який почне працювати з 1 червня. На цей час інспектори будуть проходити навчання, здадуть тестування в рамках правил дорожнього руху, і тільки після того, в тестовому режимі вийдуть на вулиці міста, щоб упорядкувати паркування в центральній частині міста. Та спільно з поліцією відпрацюємо ті моменти, які заважають сьогодні рухатися пішоходам, велосипедистам і громадському транспорту на своїх смугах. Інспектори оснащенні сертифікованим обладнанням — це планшет, який фіксує порушення і є доказовою базою в судах, принтер, який друкує саме повідомлення і нагрудна камера. У нас на сьогоднішній день працює 5 інспекторів і один адміністратор, працюватимемо спільно з патрульною поліцією. Для кожного інспектора буде своя зона міста, щоб вони не зустрічалися, оскільки одного й того ж самого порушника не можна двічі притягуватися до відповідальності».

Крім того на сайті міської ради розміщене посилання з QR-кодом, де водій може знайти за номером свого авто наявність чи відсутність правопорушення, по номеру ID він може ознайомитись детально з фотофіксацією вчиненого правопорушення. Згодом на сайті ще з’явиться функція, яка дозволить сплатити штраф протягом 10 днів від винесення постанови у 50% розмірі від повного штрафу. 

Тестування інспекторів проходитиме приблизно півтора місяці. Увесь цей час водії отримуватимуть буклети з роз’ясненням порушення. Згодом інспектор вже зможе притягувати до відповідальності. Штраф складатиме 340 грн згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП і 680 грн – ч. 3 ст. 122. Крім того, якщо водій припаркується в місці, що створює перешкоду дорожньому руху або загрозу безпеці руху,  його авто евакуюють.

«У нас є визначений перелік паркувальних майданчиків, поки основних 22, із загальною кількістю приблизно 894 парковочних місць в центральній частині міста. В подальшому, думаю, не буде заборонено стояти на вулицях, на яких не буде їздити громадський транспорт, будуть відокремленні зони і нанесена розмітка», — додав Олександр Шевчук.

Ознайомитись з системою можна на сайті міської ради за посиланням: https://my.zt-rada.gov.ua/insp


Будьте першим, хто прокоментував "З першого червня в Житомирі почнуть працювати інспектори паркування"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*