Зарічани VS Станишівка: хто кого?

Кому було потрібно «приєднати» Зарічани до Станишівки? Чому після апеляційного суду рішення змінилося на протилежне? Як на це вплинув «безкоштовний» адвокат? І на що витрачає гроші станишівська громада: на потреби громадян – чи на особисті цілі керівників ОТГ та наближених до них місцевих «феодалів»?

В Україні, у зв’язку з децентралізацією, з’явилося багато клопоту. Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» є, але у ньому не передбачено багатьох нюансів. Наприклад, якщо одна з громад хоче вийти. Або одна зі сторін порушила порядок об’єднання. Як тоді бути? Адже процедура роз’єднання не передбачена законом.

Сьогодні в Україні зафіксовано близько 30-ти судових тяганин з приводу виходу окремих учасників із об’єднаних територіальних громад. Житомирщині не виняток. Вже другий рік поспіль вирішується питання щодо нормативно-правової коректності об’єднання Станишівської ОТГ.

14 лютого 2018 року відбулося друге судове засідання у Житомирському апеляційному адміністративному суді. Станишівка вирішила поборотися за свої інтереси та оскаржила постанову Житомирського районного суду.

До суду прийшло чимало людей. За неперевіреними чутками, голова колишньої Станишівської сільської ради покликав цих всіх людей спеціально, за додаткову оплату. Ці люди проживають у Зарічанах, але прийшли підтримати інтереси саме сторони Станишівки. На цей раз її представник Ірина Кирильчук завітала до зали суду не сама, а у супроводі двох (!) адвокатів, причому один з них аж із Харкова. Постає питання — за чий кошт було наймано адвокатів? За кошт громади? Чи окремих громадян? Позивач Олександр Журило намагався поставити це запитання під час судового засідання, але йому відповіли, що воно не стосується справи.

За наявності двох адвокатів під час засідання відбулася повна плутанина, оскільки збився хронологічний порядок подій. Спочатку один із суддів більше схилявся до правоти мешканця Зарічан, які проти об’єднання. Але згодом, після дій «безкоштовних» юристів, судді прийняли рішення, що задовольняє позицію Станишівки. Тобто, об’єднання визнано законним та правильно оформленим. Але чим викликана така різка зміна рішення суду на протилежне?

Судіть самі. Станишівка найняла двох адвокатів. Один із них намагався довести, що не отримує ніякого гонорару. А другий адвокат лише мовчазно посміхалася весь час. Зала була заповнена людьми, які буцімто «добровільно» та «безкоштовно» прийшли на підтримку інтересів Станишівської ОТГ. Якщо це не тиск на суд – то що тоді? Чи, можливо, після рішення апеляційного суду у цій справі – хтось із касти недоторканих знайшов під своєю подушкою «несподіваний подарунок»?..

Катерина МАЧУЛЬСЬКА

1 коментар до "Зарічани VS Станишівка: хто кого?"

  1. Олександр Поліщук | 09.03.2018 at 11:42 | Відповіcти

    До обеднання Зарічанська сільска рада і депутати продали всі землі разом з лісом який належав громадянам! Відмивали кошти громади на тендирах в селі.Тепер у ціх людей котрих треба Судити !самих. Забрали можливість красти! кошти людей Ганьба!!!Якщо керівництво отг краде то це теж потрібно довести і припинити.Повернути вкрадене людям.Де робота антикорупійного бюро і пракуратура Де!Защо вони отримують зарплату.Хай правосудя подумае гарненько! Зважить всі плюси і мінуси обеднання .Моя думка що разом можливо зробити більше і краще !Потрібно запросити незалежну комісію один раз на рік з іншой крайни щоб йх нехто некупив якщо найдуть тоді в суд і теж не в районий.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*